• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон окт 10, 2022 10:36 amLutchezar написа:
Не става въпрос за вкус според мен. Няма откъде да минава вятъра. Преди мрежа и дупки. Сега зид и ламарина.
Въздушното налягане преди е било символично, сега е огромно при силен вятър. Или се прави огромна тежка врата с лагери отдолу или се слага конструкция пропускаща вятъра. Резета и подпорки ще удържат само до някоя степен. Урганен вятър ще я отвее тази врата като хвърчило.
Дам, разбира се.
Ще снимам една добре покрита порта, идейно. Тази като гледам, не е заварявана, та, поправимо
molt - специалист
Благодаря Ви за отделеното време и дадените мнения!
Как да я укрепя вратата в сегашния и вид!


gogo7777 да аз съм объркам профилите 15х15 мм влиза идеално и оставя място за зъбно. Профила движещ се нагоре може да затваря/заключва също както и този долу.
А може и изобщо да го няма.

Знаех още като правех вратата , че вятъра ще е проблем.Ползвах същата врата ,но винаги има вариант да се направи "поправка".Двора е терасиран и вратата е на долна тераса около 1,8м. по ниско.На горната тераса има къща на два етажа и самата врата е обградена от постройки и оградата. Мисля , че плътната ограда до някъде пази вратата също. Така да се каже вратата е на завет , според мен няма силни течения или не би могли да се образуват. Разбира се винаги може и дано не стане някоя буря и вратата каквато и да е да отлети.За това пак се връщам на заключване/застопоряване на съществуващата врата.

п.с приемам и идеи за промяна на вратата с цел обезопасяването и. Само да са в умерени граници не да преправям цялата врата.
MamaMy - майстор
Може да я направиш прозрачна само за вятъра. Прави се с отделени една от друга вертикални плоскости от вън и по същия начин, но разминати от вътре.
Нещо подобно:

Прикачен файл

porta.jpg
porta.jpg (7.32 KиБ) Видяна 1054 пъти
Hoвoceлckи - майстор
Извинявам се за невежеството, но да попитам: това двукрила врата ли е изобщо? Как всъщност се отваря? Плъзга се и се "чупи" на две в средата?
Прикачен файл:
IMG_20221010_182056.jpg
Lutchezar - майстор
Аз виждам 2 двойни крила, т.е. сгъва се на 4.

Това от първата снимка. А после може и да са ги заварили едно за друго, автора не казва.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
.

Прикачен файл

1.jpg
1.jpg (69.57 KиБ) Видяна 1000 пъти

Прикачен файл

2.jpg
2.jpg (64.92 KиБ) Видяна 1000 пъти
  • 1
  • 2

Тема "Заключване на дворна врата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: