Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
MamaMy - майстор
Когато иде реч за 5-6 бр. и то за собствена употреба, клещите не само, че не са фатални, но както се видя дори не с задължителни. Когато обаче трябва да се на щракат 20 работни места и се гони срок нещата загрубяват. Ако има някакво разминаване между клещи и захарчета и дефекта е всеки път е ясно сменяш едното или другото до решаване на проблема. Когато обаче дефекта изскочи веднъж два пъти от 10 и то не равномерно ставаш луд и щастлив. Докато разбера кое ме мотае, докато хвана, че захарчетата са различни, а аз съм досипвал кутията по няколко пъти като намалеят... бях брадясал. Сега вече съм се изпедепсал. Гледам пластинките колко крачета имат отдолу за контакт с кабела. Гнусните почти винаги са само с две перца. Хубавите има само с по три. Сега съм поръчал oт тези RJ с отворите за жилата отпред да ги видим дали са теферни.
hidrazin - майстор
Вероятно ги знаеш ама аз да си кажа - последно използвам само от този модел (то колко и използвам де).
Към конектора си има вложка която първо надяваш на жиците и после натикваш в конектора и кримпваш.
Така хем може да си провериш цветовете, хем да скъсиш максимално проводниците ...
От тези с отворите още не съм използвал. На няколко пъти ахаааа... да поръчам и се отказвам щото не ми трябват в момента.
Не ми е "стихията" ... Днес се борих с едни "жички" 4х185 и 4х240 квадрата... :-D

Прикачен файл:
RG-45 с вложка.png

:partyman:

Тема "Клещи за кримпване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: