• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Искам да преместя лампата в хола си, но не знам как точно да го направя. Сградата в която съм е ново строителство. И се чудя дали просто трябва да пробия канал в тавана и някак да закрепя кабел там след което да го замажа с гипс или нещо друго. Ще съм благодарен ако някой даде насоки. Благодаря!
brum - майстор
Да. Или поне това е отговора с подадената информация.

За повече насоки - снимка/скица с малко маркери на нея указващи къде е лампата, къде искаш да иде, къде е ключа от който се пали и има ли други лампи които се палят от този ключ. Също и информация какъв е тавана - гипсокартон, мазилка върху бетон, нещо трето?
ср май 22, 2024 8:52 pmbrum написа:
Да. Или поне това е отговора с подадената информация.

За повече насоки - снимка/скица с малко маркери на нея указващи къде е лампата, къде искаш да иде, къде е ключа от който се пали и има ли други лампи които се палят от този ключ. Също и информация какъв е тавана - гипсокартон, мазилка върху бетон, нещо трето?
Тавана предполагам, че е мазилка върху бетон, защото не бие накухо(като гипсо картон). Също така в апартамента е местена друга лампа, но не съм запознат точно как.
На лампата която искам да преместя има един допълнителен кабел, ключа за лампата е с две кпочета и искам да си изкарам втора лампа от допълнителния кабел, кото искам тя да се намира на около 2 метра от другата лампа.
Как мога да закрепя кабела за тавана и да го замажа? Има ли някакви тънкости? И ако може да дадете съвети за да не си личи, че е местена лампата.
Благодаря!
iliya_i - майстор
Шпаклован ли е вече тавана или е само мазилка? Бял, жълт, гладък, грапав или какъв?
ср май 22, 2024 10:47 pmiliya_i написа:
Шпаклован ли е вече тавана или е само мазилка? Бял, жълт, гладък, грапав или какъв?
Шпаклован е.(бял и гладък)
iliya_i - майстор
За съжаление после кръпката ще личи. Но дефекта може да се превърне и в ефект, ако стила е винтидж и кабела се пусне външно.
Изображение
ср май 22, 2024 10:57 pmiliya_i написа:
За съжаление после кръпката ще личи. Но дефекта може да се превърне и в ефект, ако стила е винтидж и кабела се пусне външно.
Изображение
Ако кръпката се направи добре и после се боядиса целия таван(и без това ще го боядисвам) ще си личи ли пак?
Също как мога да закача самия кабел за тавана?
chapara - майстор
Няма да си личи, но дали ще Ти се отдаде?
zz_stefanov - майстор
Сина ми мести лампи. Взе под наем фреза за канали. изрязахме трасетата и замаза кабелите. На стената спуснахме още кабели до допълнителна конзола за още един двоен ключ.
Замазката/шпакловката при него е машинно полагана, много гладка и равна. Самата тя е много добра база за заглаждането на каналите. След като положи някаква финишна шпакловка, мисля за картон и боя нищо не личи.
brum - майстор
ср май 22, 2024 11:01 pmbob654234 написа:
Също как мога да закача самия кабел за тавана?
Гипсово лепило е вариант. После измазваш гурбо, минаваш със шкурка, минаваш фино, пак с шкурка и накрая латекс. Няма да си личи ако се вложи достатъчно старание.
  • 1
  • 2

Тема "преместване на лампа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: