• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Чираче - майстор
пет май 24, 2024 8:02 pmhidrazin написа:

Време е да пораснеш. Такъв двигател НИКОГА няма да бъде създаден.
Повече няма на къде повече да раста. Каквото било, било. Не знам и колко още живот ми остава. Но съм оптимист.
ivanovbg - майстор
Отдавна е измислен магнитния двигател. Това е и така наречен синтензен. Слага се например водород в силно магнитно поле и се пали. По време на работа водорода като изгори се получава хелий и се отделя голямо количество топлина. От нея вече знаете как се прави например ток. Като свърши сменяме хелия с водород, палим и .... Те така.

Голямата версия на такъв двигател е слънцето. Дорде има гориво - работи.
hidrazin - майстор
пет май 24, 2024 8:29 pmЧираче написа:
Но съм оптимист.
Да си оптимист е добре ... докато не станеш за смях.
Съжалявам но в постоянните магнити НЯМА енергия.
За да вземеш от тях енергия, първо трябва да им подадеш енергия, някаква и отнякъде.
Разни шматки дори си мислят че в постоянните магнити имало някакви магнитни заряди...
Ако беше така, то като разрежеш един магнит на две и ще получиш един N магнит и един S магнит. :-D
Да ма не.
На всичкото отгоре ако треснеш здраво един магнит той си губи магнитните свойства (не енергия защото такава там НЯМА).
Също така си губи магнитните свойства ако го нагрееш над точката на Кюри.
И в двата случая загубата на магнитните свойства става без отделяне на каквато и да е енергия.
Защо? Елементарно, защото енергия в постоянните магнити НЯМА.
Така че НЯМА и как да се създаде магнитен двигател взимащ енергия от там дето я няма.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Много интересно е от где е магнитното поле на слънцето като температурата му е много над точката на Кюри?
hidrazin - майстор
пет май 24, 2024 8:40 pmivanovbg написа:
Слага се например водород в силно магнитно поле и се пали.
Ей ти една запалка. Да си палиш водорода... :lol:

Прикачен файл:
Запалка за водород.png

Ех ivanovbg, не си изби тъпите магнити от чутурата и продължаващ да вярващ в Дядо Мраз.
За протичане на термоядрен синтез магнити и магнитни полета НЕ СА НЕОБХОДИМИ.
Магнити са особено необходими на мошениците защото на магнитите лесно кълват балъците... :lol:
:partyman:
hidrazin - майстор
пет май 24, 2024 8:58 pmivanovbg написа:
Много интересно е от где е магнитното поле на слънцето като температурата му е много над точката на Кюри?
ivanovbg - ти и това ли не знаеш, че постоянните магнити си губят свойствата при нагряване над определена температура? :shock:
Ми научи първо това. А за магнитното поле на Слънцето ... това за сега е далеч над възможностите ти и познанията ти.
Карай ги подред - от лесното към по-сложното. :)
:partyman:
ivanovbg - майстор
Преди да даваш мнение за магнитите, оправи се с гравитацията. Тогава ще ти станат ясни и магнитите. Аз ти показах как се намагнитва вода няколко пъти. :-D

Наскоро в темата за сондажа човека е и багетист. И те действат, ама според теб....
MamaMy - майстор
пет май 24, 2024 10:51 pmivanovbg написа:
Преди да даваш мнение за магнитите, оправи се с гравитацията. Тогава ще ти станат ясни и магнитите. Аз ти показах как се намагнитва вода няколко пъти. :-D

Наскоро в темата за сондажа човека е и багетист. И те действат, ама според теб....
Двете неща нямат нищо общо. Магнитите са си съвсем точно изучени и в тях няма нищо извънземно. С багетите нещата стоят малко по-иначе. Част от науката ги приема, но не са изучени.
hidrazin - майстор
Чао ivanovbg. Оди да си търсиш основното ... образование де.
И да, на никого, нищо не си показал.
Показал си неща от които нищо не разбираш. Де'т се вика - заблудена оФца.
Намагнитвала се водата ... намагнитва се на на дядо ти хурката.
А това че някакъв заблуден се правил на багетист ... :lol: :lol: :lol:
Шушляци навред! И балами навред! И неграмотници навред! И двойкаджии навред. И балъци навред!...
Избери си кой тип си ivanovbg - от посочените горе.
:partyman:
P.S. Намагнитил ти се е вакуума и бръмбарите в черепахата. :-D
ivanovbg - майстор
пет май 24, 2024 11:00 pmMamaMy написа:
пет май 24, 2024 10:51 pmivanovbg написа:
Преди да даваш мнение за магнитите, оправи се с гравитацията. Тогава ще ти станат ясни и магнитите. Аз ти показах как се намагнитва вода няколко пъти. :-D

Наскоро в темата за сондажа човека е и багетист. И те действат, ама според теб....
Двете неща нямат нищо общо. Магнитите са си съвсем точно изучени и в тях няма нищо извънземно. С багетите нещата стоят малко по-иначе. Част от науката ги приема, но не са изучени.
Нищо не е изучено, само има различни теории. Това, че ползваме някои от свойствата им не значи, че сме ги изучили. Особено с основното образование на hidrazin.

Като пример мога да дам двигателя на вселената - звездите. Как имат и излъчват магнитно поле като при тяхната температура уж всички вещества са загубили магнитните свойства? Магнитното поле минава през всичко като гравитацията. Тоест всички вещества са проводник на магнитното поле. А когато през един проводник преминава нещо значи върху проводника има въздействие - къде можем да го измерим(например при тока проводника се загрява), къде още нямаме уреди за него, но въздействие има. Още Нютон с основното си образование го е доказал.

:partyman:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Топла вода с радиатор вместо слънчев колектор как ? ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: