• 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 154
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
6osi6 - майстор
edemy2001 написа:
tgv написа:
Правилно си ме разбрал.
има много по-елементарно решение на този въпрос. над определени обороти, които са конкретни за всеки генератор, се превключва от звезда на триъгълник и въпроса с мощността се решава.
При хоризонталните турбини не е толкова елементарно. Имаше там едни неща:? колектори се казваха, на които трябва да им се увеличи бройката.
tgv - специалист
И то при условие че има четки.
Едно време в клуба по Радио-онанизъм на Високото му викахме Бостерно!
Евала Босиия :wink:
Без четки не стават нещата :partyman:
Последна промяна от tgv на ср мар 21, 2012 9:58 pm, променено общо 1 път.
edemy2001 - специалист
6osi6 написа:
edemy2001 написа:
tgv написа:
Правилно си ме разбрал.
има много по-елементарно решение на този въпрос. над определени обороти, които са конкретни за всеки генератор, се превключва от звезда на триъгълник и въпроса с мощността се решава.
При хоризонталните турбини не е толкова елементарно. Имаше там едни неща:? колектори се казваха, на които трябва да им се увеличи бройката.
Колектора си е същия. При генератора се слага контролер и релета или мосфети за целта.
tgv - специалист
Едеми май е по светнат отколкото си мислех.
ЕЕВАЛА Едеми, ЕВАЛА Босия!!! :partyman:
edemy2001 - специалист
6osi6 написа:
Генераторът тръгва на звезда и високото напрежение зарежда на батерията. След 7 м.с. се променя в триъгълна конфигурация. След 11 м.с минава в режим Делта.
http://prikachi.com/images/129/4546129s.gif
След 25мс. трите фази на късо :supz: вместо спирачка.
Каква е разликата между триъгълник и делта според тебе!? :?

Ако трябва да съм точен, когато стана белята с малкото генераторче беше точно на "спирачка" с окъсени фази, ако смятате, че има някакво значение това.
tgv - специалист
Форума е готин но е особен.
Евгени, ако започнеш да си проектираш Ветрогенераторите от скорост на Вятъра 15м/с, ще си спестиш много усилия!
Повече няма да поствам в този особен Форум.
Здравейте ! От скоро съм регистрирам и имам един въпрос . След направата на този генератор [youtube] http://www.youtube.com/watch?v=Ahs2pM10 ... 0BFA37513B [/youtube] от диска с намотките излизат 3 фази , как и какво трябва да свържа след тях за да изкарам + и - ?
MrMurdjo - майстор
Изправител, предполагам :)
ba6ticata - специалист
И аз съм 'новобранец',но трябва да се започне от една такава схема:
Изображение
ludiagsm - специалист
dihanov написа:
Здравейте ! От скоро съм регистрирам и имам един въпрос . След направата на този генератор [youtube] http://www.youtube.com/watch?v=Ahs2pM10 ... 0BFA37513B [/youtube] от диска с намотките излизат 3 фази , как и какво трябва да свържа след тях за да изкарам + и - ?
Изображение
  • 1
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 75
  • 154

Тема "ветрогенератор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: