Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
kami_pan
ЗА ПЪРВИ ПЪТ ПИША В САЙТА И ЕСТЕСТВЕНО ПО ПРОБЛЕМ, КОЙТО ВЪЗНИКНА СЛЕД ОБИКОЛКА НА МАГАЗИНИТЕ ОТ ТИПА НАПРАВИ СИ САМ И ПРЕДСТАВИТЕЛИТЕ НА ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА АЛУМИНИЕВА ДОГРАМА. ГОВОРИХ И С ДВЕ ФИРМИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ НА МЕБЕЛИ.
В ДОМА СИ СЛЕД ПРЕГРАЖДАНЕ НА СТАЯ ПОЛУЧИХ НИША С РАЗМЕРИ НА ОТВОРА ВИС 2,60м, ДЪЛЖИНА 2,30м. ИСКАМ ДА ЗАТВОРА НИШАТА С ДВЕ ИЛИ ТРИ ВРАТИ С ПЛЪЗГАЩ МЕХАНИЗЪМ. НО ТОВА СЕ ОКАЗА МИСИЯ КЛОНЯЩА КЪМ НУЛА. НЕ ЗНАМ ОТ КЪДЕ ДА НАМЕРЯ ТОЛКОВА ДЪЛГИ ПЛОСКОСТИ. НАМЕРИХ САМО ЕДИН ВИД МЕХАНИЗМИ, НО ЗА ТЯХ НЕ СЕ УКАЗВА КАКВА ТЕЖЕСТ МОГАТ ДА ПОНЕСАТ. И НЕ ЗНАМ ПО КАКВА СХЕМА СЕ ИЗЧИСЛЯВА РАЗМЕРА НА ВРАТАТА /ВИС И ШИР/ ТАКА ЧЕ ДА НЕ СЕ УСУКВА И ДА НЕ ПАДНЕ. АКО НЯКОЙ МОЖЕ ДА МИ ДАДЕ СЪВЕТ КАК ДА ПОСТЪПЯ ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРНА. :?
Гост
Има магазин за всякакъв обков на ул.Сребърна.Значи след пазара на Ив.Вазов се продължава до светофара,който се намира на кръстовището на Сребърна и Емил Марков.Завива се в посока към Хладилника/тоест наляво/ и гледаш в блоковете в дясно.Има нещо като локално платно и там е магазина.За съжаление не мога да ти обясня как се стига с кола,защото е много сложно.Попитай хората наоколо,ще ти кажат.
Момчетата,които продават в магазина са много любезни - продават се няколко вида механизми,като се знае всеки за точно каква тежест е пригодим.Цените са повече от добри.като се има предвид,че ходих и на няколко други места тези са на половината.Има и италиански механизми - излизат примерно около 150 лв.всичко,а тези /не са турски спокойно/ са около 65лв.Разликата е доста голяма.Мисля,че механизмите бяха испански.
KAMI_PAN
МНГО БЛАГОДАРЯ
ЩЕ ОТИДА ПРЕЗ ПОЧИВНИТЕ ДНИ
Гост
Отново се връщам на този магазин.Казва се "Тека".Работното му време в събота за съжаление е до 13 часа,но през седмицата работи до 19 часа.Мисля че номера на блока беше 256.Успех!
Гост
А да магазина носи логото - рай на мебелиста!
kami_pan
Не можах да посета магазина през почивните дни, но го намерих в net-a :-D
http://www.teka-bg.com
А цената от 65 лева на метър ли е или на някакъв модул? Извинявам се за евентуално тъпия въпрос, но тъй като на мен ми предстои слагането на такава врата между хола и кухненския бокс, както и на вграден гардероб темата ми е много интересна. Да се надяваме че след известно време ще мога да се похваля и със снимки на резултата.
kami_pan
цените са за различните части от механизма
например за
1. носеща лайсна на тавана
2. два др носачи на врата
3. водачи за пода два бр. на врата
4. лайсна за пода
ако вратите са ти малки до 25кг
излиза около 80лв за две врати с движение 2м
но ако са като моите 30кг вече е по-скъпо, но не минаваш 120лв
имай предвид, че 18мм ПДЧ тежи м/у 14 и 15кг за квадрат
Механизми в този център има доста и са на прилични цени.
Но сега имам проблем с това кой ще ми изработи самите врати!!!
Всички са големи майстори и ти обясняват как няма да стане.
А такива врати съм виждала на не едно място!
Но не ми се говори...........
Вчера ми завършиха шпакловката и замазката, и ми видяха сметката.
Много благодаря за информацията!

Моите врати живот и здраве ще бъдат с дървена рамка и остъкление , а отговворен за изпълнението ще е домашния ми майстор и по съвместителство съпруг с моята безценна помощ.
За нещо подобно иде реч:

Прикачен файл

4170_5_b.jpg
4170_5_b.jpg (109.02 KиБ) Видяна 11150 пъти
kami_pan
ОТНОСНО МЪЖА И ВРАТИТЕ ТЕ ПОЗДРАВЯМ
И АЗ ИМАМ НАМЕРЕНИЕ ДА ПУБЛИКУВАМ СНИМКИ НА ЦЕЛИЯ РЕМОНТ НА СПАЛНЯТА И ВЕЛИКИЯ ГАРДЕРОБ
НО КОГА ЩЕ СТАНЕ ТОВА ВЕЧЕ НЕ ЗНАМ :ka:

Тема "МЕХАНИЗМИ ЗА ПЛЪЗГАЩИ СЕ ВРАТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: