Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Колеги, в градината имам набита тръба - сонда с ръчна водна помпа. Въпроса ми е каква ел. помпа да монтирам и ако може да дадете някаква схема за свързване. Благодаря предварително
Стефан - майстор
Колеги, не знам за Вас, но аз не се наемам да коментирам така зададения въпрос. При толкова оскъдно инфо!
Тани - модератор
Добре дошли във форума!
Надяваме се че ще намерим отговори на всички Ваши проблеми. Дори по няколко отговора на всеки проблем за да можете да изберете най-подходящия за Вашия случай.Но ще Ви помоля за в бъдеще да прегледате темите във форума и да зададете въпроса си в подходящия раздел!
В конкретния случай това е Водоснабдяване и канализация.
Също така за да получите по-точен отговор , е добре да зададете по точни въпроси - каква е широчината на тръбата, дълбочината, нивото на водата,за какво искате да ползвате помпата?

Надявам се че ще успеем да Ви помогнем!
vlado0549 - специалист
Взимаш една тръба около 2цола(ПВЦ,Желязна..)каквато намериш с подходяща дължина,да стига почти до дъното на сондата.На горния край слагаш някакъв шланг или кран.На 50см от долния край пробиваш дупка и монтираш маркуч или може пак тръба но значително по тънка..Свързваш тази тръба с компресор и вече си теглиш вода колкото искаш.Работи безотказно до към 50м.

Тема "Въпрос за градинска помпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: