Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
swissmad1 - специалист
нед фев 03, 2019 3:48 pmАБВ потребител написа:
Но не е толкова просто.
Така е .Аз например си сглобих първия касетофон при това стерео когато бях в 8-ми клас.Но тогава ( в началото на 80-те ) такива времена бяха - беднотия.Майка ми и баща ми не бяха от правоимащите които могат да си купят нещо от кореком.И въпреки ,че не съм съвсем бос в електротехниката ,преди 2-3 години предпочетох да си купя електрожен от Панайот , отколкото да се мъча да си направя.За да си направиш си трябват знания какво точно правиш и някои инструменти които аз ги нямам -напр. осцилоскоп .А и работя в съвсем различна сфера и направата и ремонта на инвертори ми е по-скоро интересно отколкото да седна да си правя сам .Затова и следя темата.Но както казваш :
Всеки си е башка луд
,А за това напълно те подкепям :
По добре да правя това ,отколкото да ходя по кръчмите
.
АБВ потребител - специалист
Нямаше да е лошо ако Бармалейската схема заваряваше така :)

cvetanmu - специалист
:-D Ами заварява си! Много зависи от ръката, която води електрода.
Заварчика в работата ми с бармалейника прави шев - да ти е кеф да го гледаш.
Аз със същия електрожен - ми като че ли кокошка е кълвала.
Pansim1 - специалист
АБВ потребител - вече няколко пъти съм питал, но ти си знаеш твоята.
Дай нещо конкретно което си направил, питай КОНКРЕТНИ неща които са ти проблемни и ще получиш отговори.
Ти пишеш откъслечни неща, даже несвързани често...просто не знам какво очакваш.
Може би смяташ че някой ще ти налее в главата с кофа знания...де да ставаше така... :)
1. Дай пълна схема на това което искаш да направиш - пълна, не част от нея!!! Това е важно!
2. До къде си стигнал - нещо готово, импулси, конструкция, тестове...
3. Какъв проблем си имал - пълно описание с осцилограми, измервания, снимка на конструкцията и платката. Също много важно.
До тук нищо от това няма. И...ще се повторя - имам съмнения че само пишеш без реално направени макет, тестове и каквото се сетиш.
Ама щом ти харесва така - кой съм аз че да те отклонявам от пътя ти...Успех!
АБВ потребител - специалист
пон фев 04, 2019 10:05 amPansim1 написа:
АБВ потребител - вече няколко пъти съм питал, но ти си знаеш твоята.
Дай нещо конкретно което си направил, питай КОНКРЕТНИ неща които са ти проблемни и ще получиш отговори.
Ти пишеш откъслечни неща, даже несвързани често...просто не знам какво очакваш.
Може би смяташ че някой ще ти налее в главата с кофа знания...де да ставаше така... :)
1. Дай пълна схема на това което искаш да направиш - пълна, не част от нея!!! Това е важно!
2. До къде си стигнал - нещо готово, импулси, конструкция, тестове...
3. Какъв проблем си имал - пълно описание с осцилограми, измервания, снимка на конструкцията и платката. Също много важно.
До тук нищо от това няма. И...ще се повторя - имам съмнения че само пишеш без реално направени макет, тестове и каквото се сетиш.
Ама щом ти харесва така - кой съм аз че да те отклонявам от пътя ти...Успех!
Да така е :) Колега. Значи какво правя в момента. Ако трябва да съм точен схемата е първата от първата книга , като сега малко я преработвам.Нямам проблем засега ,просто трябва да я направя,но имам и друга работа и нещата стават бавно.Да ,имам въпрос ако може. :) Мога ли да навия силовия траф с по малко съотношение. Сега е 3 към 1, да го направя 2към1, и така да избегна удвоитела на напрежение който е на изхода,за да повдигна напрежението?? Знам че промяната на съотношението при трафовете ,променя и тока в първичната намотка.Ти какво би ме посъветвал.И ето тази схема мисля да опитам, какво мислиш за нея??? Правил ли си нещо подобно??? Благодаря ти :) Осцилограми ще дам по натам,сега всичко е разхвърляно още.
Прикачен файл:
QIP-002е1.jpg
Последна промяна от АБВ потребител на пон фев 04, 2019 5:54 pm, променено общо 1 път.
sstefanov - майстор
Къде видя удвоител в таи схема?
Направи я точно както е показана, подкарай я и чак тогава може да мислиш за промени.
alien - специалист
:? :? :? :cry:
как удвоител бе човече... горките транзистори, стана ми мъчно...
забрави за всякакви модификации, абсолютно никакви, спазвай всичко както е по схема до запетайката
АБВ потребител - специалист
По горе става въпрос за резонансната схема ,не за тази :)
alien - специалист
не знам за коя схема говориш, но имам подозрения, че бъркаш двупътен изправител с удвоител
cvetanmu - специалист
АБВ потребител написа:
И ето тази схема мисля да опитам, какво мислиш за нея??? Правил ли си нещо подобно??? Благодаря ти :) Осцилограми ще дам по натам,сега всичко е разхвърляно още.
Прикачен файл:
QIP-002е1.jpg
:) Защо се набиваш на екзотични схеми ?
Погледни на 4 та страница - там съм качил схема на силовата част и драйвера.
Напред правиш управлението и захранването от бармалейника и става чудесна машинка.
:-D Все още жива.

Тема "Изработка на инверторен електрожен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: