Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
stereofonix - специалист
Благодаря на всички за отзивчивоста и помоща но засега ми излезна по наложаща работа и ремонта на стаята го замразявам на този етап ... а той е почистени стени от варовата боя т.е готови са за шпакловка 8)

Поздрави Stereofonix
Duke_BG - специалист
аз съм с две ръце "За" саниране с поне 2 см изолоация ама трябваше да не се хабиш да сваляш мазилката нацяло а да я надраскаш хубаво и атака с гребена, лепило и минимум фасаден стериопор 2 см а и като правиш тая процедура можеш да си положиш в стената кабели за тонколонки, кабелна ТВ и разни такива глезотийки :)
stereofonix - специалист
Така почти съм готов с шпакловането на стаята но мисля да я повторя още веднъж да я "доизгладя" както трябва а между другото съм съборел боята от прозорците както и маджуна :lol:
имам няколко въпроса- има на места боя останала по дограмата :? чувал съм че има някаква течност като се намажи боята и започвала да шупти и след това с лекота може да я премахнеш :idea:
и другият ми въпрос е по дограмата има различни неравности било то дупки от гвоздеи или от самото дърво ... иадеята ми е да ги запълня с нещо като "кит" скед което като се минат с шкурка тези неравности да изчезнат :lol:
Стефан - майстор
Колега, добре е, че проучваш мненията. Въпреки това правиш това, което си решил. И не се съобразяваш с тях. И не е нужно. Твоя работа. Спасявай се тогава сам.
stereofonix - специалист
По горе казах че стаята е достатъчно малка за да и намалям обема и допълнително ... така като размери изглежда добре но нали се сещаш че има и мебели вътре които ти не можеш да си представиш ... и случаино ако тези мебели преди ремонта и са били приценени така че да се събират точно след слагането на изолацията и намалянето на обема от стаята близо с близо 10-на сантиметра от всяка стена ... искам да те попитам какво решение ще ми предложиш ти нови мебели ?
EDI - майстор
Привет.Първо за фината шпакловка-по принцип не се прави такава, след като изсъхне шпакловката и мине време.Фино се прави когато дръпне основния слой.Ако правиш сега много внимавай сместа ти да не бъде много рядка и да не нанасяш много тънък слой.Финия слой има понякога гадната способност да се отделя от основната шпакловка, когато е направен късно.Най-добре "награпави" мястото на допълнителна шпакловка.За боята-най-добре прешлайфай дограмите с едра шкурка, след това със ситна.Висчки неравности запълни с кит за дърво, има го във всеки магазин.Кита хваща и върху боя, така, че не се притеснявай, ако в неравностите има останала боя.След шлайфането ще стане много добро.Запечатай дървото след шлайфането с лазурен безцветен лак, след което слагай каквото искаш - най-добре лак за дърво на водна основа.
Duke_BG - специалист
за сваляне на старата боя се използва "терминатор" мисля че беше производсво на "оргахим"
stereofonix - специалист
Друго искам да попитам.... дограмата ми е била с маджун с сега мисля да залепя стъклата с силикон но на мястото кадето е бил маджуна няма да има нищо и ще вижда заепеното с селикона пак то не е естетически издържано... някакво решение ще ми предложите ли?
velsi - Почетен майстор
Решението е бял силикон. Не прозрачен.
stereofonix - специалист
с какво да шпакловам фугите между гипсокартона с това с което се шпакловат стените или с нещо друго :?

Тема "Ремонт на стая" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: