Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
LazarGanev - "Велик майстор"
пет май 10, 2024 10:51 pmTanyatropcheva написа:
да поясня че покрива е правен.
Принципно всички покриви са правени, но някои тркат, други - не.
Киррил - специалист
Панелен ли е блока - да няма теч, на мястото на свързване на панелите, или ако има изолация от вънка да влиза през някой отвор?
Направете снимки от вънка на мястото, така сме като врачки.
В един друг форум, някога.
- Пичове, светна една оранжева ламба на колата и не пали. Даже стартера не върти.
- Закачи я на диагностиката, сподели и ще гадаеме!
- Абе, вий лели имате ли?!!!

Колко пъти трябва да ти се каже (напише)?!
съб май 11, 2024 8:53 amTanyatropcheva написа:
съб май 11, 2024 8:34 amКиррил написа:
Поставете снимки на стената от външната страна. По-едър план.
Минават ли около мястото/под него тръби за канализация или сладка вода.
На последен четвърти етаж на блок е и няма как да снимам отвън. Иначе не минават никакви тръби
Би могъл насоки да дадеш като как и от къде да снима- евентуално отвън, да помоли някого отгоре.....Съвсем примерно.
При оглед на обекта, бих обходил покрива, бих надникнал от ръба, към мястото, бих се спуснал да огледам отблизо.
Предварителни въпроси бих задал относно ремонтът на покрива, санировка дали е правена....

"сладка вода" .........!!!!!!!!

с лаф, ма отвътре ми идат щот съм кОлтурен и ентелегентен!
Киррил - специалист
съб май 11, 2024 11:34 amТрифон П.Трифонов написа:
Би могъл насоки да дадеш като как и от къде да снима- евентуално отвън, да помоли някого отгоре.....Съвсем примерно.
Какви насоки да се дадат? Няма как да няма някакви балкони от страни, дори от земята да снима, с увеличение пак може да се види какво има на мястото.
Няма как да упътваш след като си нямаш представа за какво се отнася. Сега си правят селфита с какви ли не изнесени устройства та има ли желание ще има и решение.
Явно не е на голям зор.
Намиране на теч:
Панелните блокове имат множество фуги между отделните панели и секции. Слабото място на блоковете са точно въпросните фуги, които трябва да бъдат винаги в добро състояние, понеже в противен случай пропускат вода. Теч в панелен блок се образува от нарушаване на хидроизолацията точно на тези фуги. Панелният блок има вертикални и хоризонтални фуги, съответно по фасадата на зданието и покрива. Всички знаем, че панелните блокове имат метални снадки, които всъщност крепят и поддържат самата зграда.

При наличие на теч в панелен блок въпросните метални връзки се мокрят и корозират, което е най-вредно за този тип конструкция. Водата достигнала до тези връзки се изпарява трудно и създава предпоставка за активна корозия на метала, което от своя страна скъсява живота на блока.


viewtopic.php?t=59058

Откриване на течове
https://www.gamaterm-sofia.com/цени
Ма де ши знам аС уа, Кире?!!! Гащите ми изгниха от течове, висяне, съхненье и пр, докат хидроизолирам.

Ако празнуваш днес, честит да си!!!
Киррил - специалист
съб май 11, 2024 1:08 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ма де ши знам аС уа, Кире?!!!
Написаното не се отнася към теб, а към тази който се прави, че няма начин. Хората до Марс стигнаха, у нас една снимка от вънка не моЙ да се напраИ.
съб май 11, 2024 1:14 pmКиррил написа:
.... Хората до Марс стигнаха, у нас една снимка от вънка не моЙ да се напраИ.
Бъди толерантен!
Помогни, подскажи на ближният и той ще.....
Ти ще си поне наравно удовлетворен с него.

пп. Това е Тя.
Нали не предполагаме да се справя с абсолютно всякакви "мъжки" обязаности, макар да се е заела поради някаква причина?
Киррил - специалист
Дрън... дрън.... човек да не се опита да помогне, все ще излиза виновен. По-добре да си мълчи.
Явно имам глупави идеи неадекватни на ситуацията. Признавам, че твоите са по-добри.

п.с.
Как се изменя света - вече правене на снимка е МЪЖКО задължение..... ама с този маникУр и минижУп трудно се справяме. Сега жената е силният пол.
Последна промяна от Киррил на съб май 11, 2024 3:07 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
съб май 11, 2024 1:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
съб май 11, 2024 1:14 pmКиррил написа:
.... Хората до Марс стигнаха, у нас една снимка от вънка не моЙ да се напраИ.
Бъди толерантен!
Помогни, подскажи на ближният и той ще.....
Ти ще си поне наравно удовлетворен с него.

пп. Това е Тя.
Нали не предполагаме да се справя с абсолютно всякакви "мъжки" обязаности, макар да се е заела поради някаква причина?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Хора не улавят ирония и сарказъм, знаеш
Видя ли ко стана, Кака?! Не стига, че е похватен като........
.........ами и виновен ще се почувствам!
Толкова е навътре в материята, че в желанието си да помогне "дефинира" водата като сладка!!!
Виновен съм, признавам, понеже не съм правил анализ на течностите, проникнали в апартаменти и къщи посредством течове.
Баси, ако ме чуе някой от старата бригада, ще ми направят псевдо фенклуб, ще су шегуват и на погребението ми, сигурен съм.

Тема "Помощ при теч" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: