• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
B0bi - специалист
съб май 25, 2024 4:09 pmnaasko написа:
Не съм очаквал, че питането ми ще предизвика толкова разгорещен спор за магнитното поле. Ако някой реши да ми помогне с повече информация по зададения от мен въпрос ще съм ви благодарен.
Тук спамът е задължителен.
Все пак имаш оферта-подарък, но не казваш нищо по нея?
Не виждам колегата @шоп да се е включвал. Мисля, че той имаше практично решение с неръждаема гофра за серпентина.
Бих те попитал и аз: имаш ли възможност да монтираш колектора по-ниско от бойлера? При мен тръбният път е над 10 метра и нямам нищо освен самите колектори.
Мога да ти предложа и друг вариант, но само на лични. Касае се за специфичен компромис с експлоатацията и изобщо не ми се влиза в пререкания с дежурните хейтъри на форума.
Впрочем, решението на @мамаму защо не ти харесва?
Не е споменато в тази тема още едно работещо решение - черна тръба/маркуч, навит "на охлюв" върху плоча на гараж примерно. Това как ти звучи?
Боби, не си чел внимателно. Като изпята песен му звучи.
Стр.3 и не само.
Относно офертата писа на ЛС. За пример е.
Ако имам път, ще му го занеса.
hidrazin - майстор
съб май 25, 2024 4:09 pmnaasko написа:
Не съм очаквал, че питането ми ще предизвика толкова разгорещен спор за магнитното поле.
Просто не обръщай внимание на лъжите на ivanovbg относно магнитите и тяхното влияние върху подземния живот на картофите.
Иначе читав човек но е яко хлътнал и заблуден по чудодейните магнити.
Като наколенките на доктор Ливайн... :-D
:partyman:
B0bi - специалист
съб май 25, 2024 7:21 pmТрифон П.Трифонов написа:
Боби, не си чел внимателно.
Да, пропуснал съм този му пост. Като видях, че започва поредния водевил и се бях отказал да следя и тази тема.
За маркуча - не се ползва като колектор, а като водосъдържател. При затворен приток на студена вода се загрява. При отваряне на кран, студената вода избутва нагрятата в маркуча. На практика има достатъчно количество за едно къпане. Наесен просто маркуча се прибира.
Разширителен съд ... Изобщо се продават. Но понеже не му се инвестира ... Според мен спокойно може да мине и без такъв. При мен водата в бойлера никога не се е загрявала до повече от 60°С. Има и друга предпазна мярка - маха се възвратния клапан на бойлера. Така при някакво много по-високо налягане водата от бойлера ще се разшири към водопроводната мрежа. Естествено това си има своя недостатък ...
В крайна сметка след като ще му закараш колектора, какво още се пита?
И с правилните клапани не си запознат.

Едно време, опитвайки да прескоча стъпало, инструктора ме отряза- тук не обучаваме.
B0bi - специалист
"НЕвъзвратен" по-компетентно ли звучи?
съб май 25, 2024 9:16 pmB0bi написа:
"НЕвъзвратен" по-компетентно ли звучи?
Не се хващам за думата. Зарежи!

пп.Чети, ако искаш!
http://fimi2004.com/index.php?route=pro ... ct_id=1131
B0bi - специалист
Не си се включил. "Предпазен", "възвратен" и "комбиниран възвратнопредпазен" са различни клапани. До колко може да се разчита на предпазния ... Все едно - не казвам да няма такъв! Ако няма възвратен, налягане над водопроводното в бойлера не може да се вдигне - "издиша" в мрежата.
Това, че обикновено се монтират комбинираните, просто не го коментирам ...
Е - явно научи нещо ново :wink: а аз нямам нищо против :prost:
Не аз, пиле мЪрийкино. Мое се сучеш на пилона както си щеш- тая си е.
naasko - специалист
Миналата година купих към 40 метра тръба за капково уш с ув защита врели некипели. Сложих я на слънце и стана като червей малко да я огънеш и се пречупва не можах да я навия понеже ставаше с огромен диаметър и нямаше къде да и намеря място. Ще пробвам вашите съвети и ще пиша какво е станало.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Топла вода с радиатор вместо слънчев колектор как ? ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: