• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
B0bi - специалист
Според мен най-добрият вариант е с колектора от Трифон, монтиран на по-ниско ниво от бойлера и свързан към серпентината (нищо, че е горе). Разширителен съд (за отворена система) можеш да си спретнеш най-бързо, от каква да е пластмасова 5-литрова туба.
Такова нещо работи при мен от много години. Тръбите са ми фи 20 с алуминиева вложка и бързи връзки.
naasko - специалист
B0bi този армаган дето ми предложи Трифон със сигурност ще ми реши проблема за десетилетия напред, Ще съм му вечно благодарен, ако наистина има път към западната част на България, ще си платя естествено. Пък аз ще опитам вашите съвети с отворена система какво ще се получи. Само не разбрах как да свържа входящата и изходящата тръба от радиатора за да взима максимално от топлината. И другото което се замислих е може ли да поставя термодатчик на радиатора и като достигне определена температура да включва помпата да завърти водата и да чака до следващото загряване, ако не стане циркулацията на самотек ?
Водите свързваш по диагонал- долу вход, горе изход.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Тема "Топла вода с радиатор вместо слънчев колектор как ? ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: