Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Моля, ако някой е в час с темата, да ми разясни как се вграждат т.н. плотове (с котлони) и фурни за вграждане.
TACHO - специалист
Първо трябва да уточниш дали вече имаш шкафове и плот, ще ги купуваш готови или сам ще ги правиш.
После купуваш печката и керамичния плот, вземаш им размерите, изрязваш дупка в кухненския плот за котлоните (трябва да е максимално точна, защото и плота изтънява и отслабва, а и да не останат фуги покрай котлоните), за печката предвиждащ съответния размер на шкафа и готово. Самата печка просто се напъхва в шкафа и се хваща с два малки винта, колкото да не мърда, като е добре острани да е плътно, а отзад да няма фазер, за да може все пак да диша.
Котлоните се хващат за плота с няколко скоби. Трябва да имаш предвид и място за аспиратор над тях.
Ами това, елементарно е, но ако го правиш сам, си иска време за да стане добре. Аз сам си прави шкафовете и цялата кухня и сега жена ми казва, че имала кухня-мечта, по-практична от тези по скъпите магазини и най-важното на половин цена от тази на готовите кухни...
Ако има още нещо питай,
аз май трябва да щракна някоя снимка на моята кухня.

Тема "Вградени котлони и фурни..." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: