Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Така и не видях никъде във форума описание как се прави локално парно с камина Прити. Ако някой може да направи една принципна схема нека я покаже! Мен лично ме интересува за къща с 4 стаи. В хола ще е камината ,а в другите3 стаи да са радиаторите.
Здравей приятелю,
ти си там където бях аз преди 1 година. Нека споделя с теб част от моят личен опит с локалното парно отопление. Първо и основно откажи се от камина - с нея няма да стане ( вярно ще впечатляваш гаджетата, може да навъртиш някоя и друга бройка отгоре но за 4 стаи едновремено+бойлер не става)- Слагаш котел в мазето (гараж или квот имаш в къщата). Второ бойлера задължително с 2 серпентина за да може в бъдеще да включи6 слънчев колектор. 3 Задължително си направи изолацията и дограмите за да разбереш че освен чисто и лесно с локално парно е и евтино
При мен беше така : направих чертежи на помещенията с тях отидох в ЕРАТО те ми направиха цялостна оферта + монтаж+10% "НЕПРЕДВИДЕНИ РАЗХОДИ" за 5 500лв след което си купих вестник с обяви- некав митничар си беше купил котел с комютър??? срещу 100 лв ми продаде стария си ( зора беше да го изкарам от мазето му:) , по 20 лв платих за стоманени радиатори от вторични суровини ( тествах ги за течове) След което сглобих ОТВОРЕНА система - за разширител ползвах стар бойлер Отворих я още на едно място за всеки случай- имам СТОМАНЕНА тръба 3/4 от котела до покрива на къщата. Връзките са тръби с алуминиева вложка отвън им надянах топлоизолация. За проба вместо с помпа на ГРУНДФУС за 200 левчета сложих една налична турска ( 150 Вата, 30 Л/сек. майче я бях взел за 25-30 лв ) тя пък взе работи безупречно и при температура 95 градуса цяла зима) така че до тука сметката ми стана 500 лв( лъвския пай от тези 500 лв отиде за тръбите) По време на експлоатацията възникна следния проблем - при аварийно спиране на тока оставам без парно - зимата с малки деца е проблем, така че ща не ща си купих от ПОМОРИЕ НЕПРЕКЪСВАЕМ ТОКОИЗТОЧНИК +стария акумолатор от колата+помпа ГРУНДФУС (45 Вата) ( НЕПРЕКЪСВАемия ТОКОИЗТОЧНИК на INITEL ( ако си го купиш от ЕРАТО наместо 210 плащаш 245 лв) не може да подържа толкова мощна помпа колкото е турската) Все пак ако решиш да спестиш 4-5 хилядарки от майстори трябва да си 100 % сигурен кво точно правиш щото иначе ще си имаш неприятности :)
За слънчевия колектор- В ЕРАТО си харесах един за около 600 лв беше, отделно за монтажа отново ми поискаха цифра. Докато се обяснявахме с любезната продавач-консултантка дойде некъв запретнат бизнемен с рекламация -монтира ли му един селективен коектор с теч- стана скандал и те си хвърлиха китките. Аз го причаках отвън и го спазарих за 200 лв- проблема беше в разширителния съд - явно се е създало налягане по голямо от допустимото. Така че ми се наложи да го запоя колектора. Отгоре за всеки случаи сложих червен силикон ( за коли) Свързах го отново в отворена система с помпата на парното( през лятото не ползвам парно, през зимата не смятам да ползвам колектор) В летните жеги вади много бързо гореща вода ( как ще се държи през есента не знам ) Да -струва си да дадеш 600 лв, обаче си го монтираи сам - няма смисъл да плащаш за монтаж 5 звезди и после да ти кажат да пиеш студена вода Гледам предлагат и вакуумни те са още по добри ама аз да не съм КОСЬО САМОКОВЕЦА или ВАЛЬО ТОПЛОТО Успех
:-D
Sory точното име е ИНТИЕЛ
страницата им е www.intiel..com
конкретно за захранването : http://www.intiel.com/ups_bg.pdf

Предлагат и търговска отстъпка за повече бройки- дори лани излизаше по на далавер да си го вземеш от тези дето правят камините ПРИТИ ( некъв завод в Лясковец)- сигурно бяха купили от тях голяма партия и са получили добър рабат. За тази година не знам

Тема "парно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: