• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
resco - специалист
Здравейте! ПРедстои ми ремонт ако не тази, то идната година, но ми се иска да придам на хола си малко по-екзотично излъчване! Исками се да е в Египедски стил и много се чудя как да го подсиля? Имах идеята да изрисувам едната стена която е по-голяма и видима с изображение на Пирамида, но не успях да открия фирма която да го направи. След това реших да сложа само картини които да са с пирмаиди и египедски мотиви, но ми се струва прекалено малко. Има ли възможност и дали е много скъпо, да сепостигне ефекта на пирамидата посредством мазилка. ДА речем в различни тонове на жълтото...
Това е като първи въпрос, а като втори: Живея в Апартамент. Исками се обаче да сложа и Камина (Горивна камера която се вгражда, или по-скоро около която се изгражда стена). Спрях се на модел на камината - Прити с водна риза, но се яудя дали няма да имам проблеми с тягата. Блока ми е 6 етажен и е първи вход, а останалите са 8 етажни. МОже лид а се получи ефекта на обратната тяга и как мога да се справя с него? Искам да уточня, че камината е предвидена само за СТУДЕНИТЕ зимни вечери, иначе си имам климатик.
За да може да е по-нагледно съм се постарал малко, или дори престарал. Ето тук се намира едно клипче на състоянието на апртамента В МОМЕНТА:
http://resco.customers.net-surf.net/app_current.wmv
А Тук: http://resco.customers.net-surf.net/app.html е как ИСКАМ да изглежда след един евентуален ремонт.
Искам също така да попитам има ли фирми които могат на базата на този мой проект да осъществят цялостния ремонт, дават ли гаранции по принсип, и могат ли да ми кажат колко би струвало?
Много благодаря предварително на всички които се отзоват.
Само да уточня, че още не съм събрал парите, просто опипвам почвата предварително за да съм подготвен какво ме чака.
Бих се радвал на всякакви идеи от каквото и да е естество.
Дано не съм объркал раздела, че те много били!
Последна промяна от resco на пон яну 28, 2008 10:48 am, променено общо 1 път.
Profi Stroi - специалист
Те ти малко египетски стил с разликата че тук го постигнахме само с тапети
Различно от това което ти искаш но приложимо в крайна сметка
Виж снимките който са на спалнята
http://gallery.profistroi.com/thumbnails.php?album=25
Последна промяна от Profi Stroi на чет яну 31, 2008 1:01 am, променено общо 1 път.
resco - специалист
Супер! А от къде могат да се купят такива тапети или се поръчват специално? Иа з мислех първоначално за тапети но не знаех дали ще мога да намеря! Супер е станало! Мерси много! Страшна идея - с тапетите също ще се получи готино! :razz: :roll:
Profi Stroi - специалист
Тапетите са от Домко
Имат каталози по поръчка
Чака се около 20 дена след заявката
Към тях има и лепило различно от това което се прадлага на нашия пазар.
Тапетите са нещо средно между PVC тапет и раухфазер
Плътни са и освен че изглеждат и се работи добре с тях внасят допълнителна топлина в жилището
Цената на ролката ако не се лъжа беше към 55 лв.
kabel4e - специалист
В Бриколаж продават бели тухли с египетски мотиви, като тези изписани по стените в пирамидите. Аз също мисля да си взема от тях. Можеш да си облицоваш част от някоя стена или камината.
anmoll - специалист
http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... c&start=30
В тази тема има идеи на пана и в египетски стил.Аз "тръгнах" от Египет,но май съм в Гърция още не е съвсем готово за да пусна снимки.Това са две пробни,за да видя как ще се върже.Тапетите са 25 лв/не 55/

Прикачен файл

DSC02337.jpg
DSC02337.jpg (68.1 KиБ) Видяна 8290 пъти

Прикачен файл

DSC02338.jpg
DSC02338.jpg (72.31 KиБ) Видяна 8290 пъти
emil_v r - майстор
страхотно е , но земи махни тва слонче ,моля ти се !
тонито - специалист
Защо не го направиш а камъни а точно с тапети?
  • 1
  • 2

Тема "Египетски стил за всекидневна/хол - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: