Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
svg - специалист
Добро утро!
Решил съм се лятото да направя чешма в двора.
Първо подходяща по размер плоча, колони и самата мивка. Разгледал съм къде що има във форума. Бях се спрял и на визия...абе всичко.
Но тази сутрин, във ФБ попаднах на снимка на външна мивка от палети.
Какво ви е мнението? Би ли била така функционална, както масивните от бетон и тухли?
Разбира се, тази от палети, всяка дъска, ще трябва да се обработи така, че да издържа на влага.
Всеки коментар и отговор, ще ми е от полза!
Предварително благодаря!
Прикачен файл:
IMG_20191211_062009.jpg
EDI - майстор
По-добре иглолистен материал, смолисто дърво издържа в пъти по-дълго вън.Палетната дървесина е най-вече топола и дори при обработка е по-нетрайна.Иначе проекта е добър.
miliad - майстор
И аз обмисля варианта с тухли и бетон, но.
Изпадна ми мивка 1м за поставяне върху шкаф. От водопроводни тръби направих конструкция и мивката я сложих отгоре, етернитова тръба забита зад мивката за да скрие водопровода /класическа селска идилия :-D, грозна, но практична /.
От твоето моделче бих взаимствал гърба, за рафтове и кукички.
Еди е прав за дървенията.. Бих предложил да използваш акация като основна рамка и да я обшиеш с дъски от палети които переодично ще сменяш. Или поне да повдигнеш конструкцията на крачета от акация.
svg - специалист
ср дек 11, 2019 9:26 ammiliad написа:
И аз обмисля варианта с тухли и бетон, но.
Изпадна ми мивка 1м за поставяне върху шкаф. От водопроводни тръби направих конструкция и мивката я сложих отгоре, етернитова тръба забита зад мивката за да скрие водопровода /класическа селска идилия :-D, грозна, но практична /.
От твоето моделче бих взаимствал гърба, за рафтове и кукички.
Еди е прав за дървенията.. Бих предложил да използваш акация като основна рамка и да я обшиеш с дъски от палети които переодично ще сменяш. Или поне да повдигнеш конструкцията на крачета от акация.

Ще съм ти благодарен за някоя друга снимка :)
gandonov - специалист
Ето една идея за дворна чешма от коминни тела.
  • 7 бр. единични (квадратни)
  • 4 бр. двойни (правоъгълни - за основа на коритото)
  • 1 бр. квадратна плоча (шапка)
  • 1 бр. готово корито

EDIT: Имай предвид, че моята е малко ниска. Оставил съм я така, за да може лесно да се пълнят кофи с вода.
Вдигни плота на 80 см, ако чешмата ще се ползва интензивно - за миене на салата например :)

Прикачен файл

IMG_7230.jpg
svg - специалист
Спретната е и удобна изглежда!
Да, ще е за миене на зарзават, салата, доматки, краставици...всичко от градината. Ще ми трябва ѝ плот, разбира се.

П.п. някъде във форума бях гледал в тема за дворна чешма, която е с два умивалника...така да кажа. Единият на нормална височина, другия много ниско с цел, ако се изцапат инстрментите /лопата, мотика.../ както и да си измие лятото човек краката.
Но за мен ще е ненужно, защото имам предно малко дворче с асма, където ще е основната чешма и по-голям вътрешен, който също мисля да "обзаведа" с чешмичка. Тук лошото ще е, че за вътрешния, няма как да пусна канализация... А и самата чешма ще е...посредата тръбата и около нея дялан камък, само леко на фугите, ще ги фугирам...

Тема "Външна чешма от палети?!" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: