Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Първо здравейте четох доста теми но по моя въпрос конкретно ще трябва да прочета вашите мнения.Живея в едноетажна къща 90 кв централна България казанлъшко има ал дограма 40см външни стени тухла измазана предстои ми ремонт главно изолации сваляне на тавани с вата и гипсокартон външна 10см стириопор и полагане на нова система за отопление сега съм на камина с водна риза не съм доволен грам 16градуса е в стаите където е само радиатор има мухъл по стените в ъглите на таваните.въпроса ми е тъй като ще се запечатва къщата отвън и вътре таваните ще има ли увеличение на мухала трябва ли вид вентилация,обмислям котел на пелети подово не мога да слагам навсякъде е с лам.паркет в последствие ще има и престроики до към къщата търся икономичен вариант защото чакам дете има периоди който не се използва част от стаите и ще сложа един климатик където ще е детето когато няма други хора в къщата поне да е топло там .струва ли си пелетния котел как да се преборя с мухала и ресурса за инсталация на отопление е ограничен може би 6-7к лева :? Благодаря
Благодаря за мнението от глухонеми и слепи най правилно е мнението им :partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
чет фев 07, 2019 6:25 pmgroudge написа:
Благодаря за мнението от глухонеми и слепи най правилно е мнението им :partyman:
Добре е да пишеш трезв и ненасран
чет фев 07, 2019 7:30 pmn_a написа:
чет фев 07, 2019 6:25 pmgroudge написа:
Добре е да пишеш трезв и ненасран
Още по добре ще е някой да ми отговори
nikolay_1 - напреднал
Здравей grouge,
Аз не съм от отговарящите, а от питащите в този форум, но на твое място бих задал въпросите в отделни теми:
Изолация на къщата
Справяне с мухъл и вентилация
Отопление
И бих приложил много снимки, повече информация за сградата, и конкретни решения които обмислям и за които искам съвет. :wink:
Въпреки това никога нямаш гаранция че ще ти отговорят или че ще ти отговорят скоро
zaksofon - специалист
Привет колега! И аз съм от питащите в този форум, по принцип... Но и доста съвети съм получил, доста съм и послушал. Имам известен опит с твоите въпроси - това не значи, че не допуснах и грешки де... Както и да е, за сега ще ти споделя за парното. Аз съм първи сезон с котел с реторна горелка, като горя само и единствено въглища. Хубавото на тази горелка е, че можеш да гориш всичко, докато с пелетната - само пелети, а пък те май не са от най-евтините. Та съветът ми е да разгледаш вариантите за котел с реторна горелка. Там също има доста неизвестни, но за това си иска четене. За сега съм доволен от моя котел, постигнах разход от 100 кг въглища на седмица, но имам някаква външна изолация, а стените ми са също така по 40 см. Ако ресурсът ти е само за котел (не говорим за полагане на тръби и радиатори из цялата къща), то в тези пари, ще се събереш два пъти. Аз съм от Троян, като се стопи снегът, ела и виж, ще те черпя една ракия даже :) - от теб Розова вода. :partyman:
vrangelov - специалист
groudge написа:
...
Почети първо малко из форума, де. Защо държиш да си направиш къщата по вкуса на другите?
Каката от Русе май те цапна с тъпото на брадвата, ама ти си го изпроси.
съб фев 09, 2019 3:43 amzaksofon написа:
Привет колега! И аз съм от питащите в този форум, по принцип... Но и доста съвети съм получил, доста съм и послушал. Имам известен опит с твоите въпроси - това не значи, че не допуснах и грешки де... Както и да е, за сега ще ти споделя за парното. Аз съм първи сезон с котел с реторна горелка, като горя само и единствено въглища. Хубавото на тази горелка е, че можеш да гориш всичко, докато с пелетната - само пелети, а пък те май не са от най-евтините. Та съветът ми е да разгледаш вариантите за котел с реторна горелка. Там също има доста неизвестни, но за това си иска четене. За сега съм доволен от моя котел, постигнах разход от 100 кг въглища на седмица, но имам някаква външна изолация, а стените ми са също така по 40 см. Ако ресурсът ти е само за котел (не говорим за полагане на тръби и радиатори из цялата къща), то в тези пари, ще се събереш два пъти. Аз съм от Троян, като се стопи снегът, ела и виж, ще те черпя една ракия даже :) - от теб Розова вода. :partyman:
Нямаш проблеми колега
dddilian - напреднал
Когато си изолираш стените и таваните, мухъл няма да има. Сега има мухъл, защото стените са много студени и влагата от помещението се събира там (както се събира влага/конденз по прозорците, когато навън е много студено - влагата се оросява винаги по най-студените места, а в твоя случай, всичко е студено, защото няма изолация), застоява се и накрая мухлясва. Като сложиш изолация, няма да имаш този проблем.
Слагай котела за пелети. Слагай радиатори навсякъде и няма да имаш пролблеми с топлото.

Пак казвам, изолирай се добре, това е най-важното.

Тема "Съвет за отопление вентилация и качествен ремонт" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: