• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
comunikator - специалист
Искам да попитам как и с какво да залепя или захвана плочки теракотни върху плота на много голяма масивна дървена маса.
Мислех със силикон,но незнам дали ще захванат добре,сетих се и за винтове ,но май ще стане много грозно с тях.
Мислех и да затворя с някакви первазчета в краищата на масата за да има по завършен вид.
Някой ако е виждал някъде нещо подобно да даде някаква идея!?
hotcool8 - помощник
Аз съм лепил с С 300 и стана доста сполучливо.
schuldiner - майстор
Ковеш рабица, шпакловаш за подравняване, лепиш нормално върху шпаклованото.

Мивката си я правих така, хем от лакираните плоскости от един гардероб - уж за проба, ама пета година кара без проблеми...
messershmit77 - специалист
Колега,лепиш с монтажно лепило,това нещо лепи доста от строителните материали.Така си направих старата маса с две плочи гранитогрес 60/60см,само заоблих четирите ъгъла,заради децата,10 минути работа.
comunikator - специалист
Да спомена,че масата ще седи навън,ще я пече слънце,ще я вали дъжд,сняг и ще мръзне зимата - засега :)
kostadin_spasov - специалист
А ми най - удачен вариянт е с мрежа и лепило, като преди това я шлайфаш /масата/ и импрегнираш /нали ще е вън/ и сл. това мрежата закована и с такер става /може и ръждива/ и шпакловаш с лепило /с цел да изравниш може би - щото се очаква масата да е стара/ и отгоре като "дръпне" с гребен - редиш а по края лайсни - "бол" модели в магазините. /ПОВТОРИХ КОЛЕГАТА ПО-ГОРЕ/.А по този начин и с хубава машинка можеш да "налепиш" и цялата маса до долу и с камъчета и с миди и т.н..и т.н... /всичко е до време и мерак/ , а по- важно е да сядате повечко хора за хубаво около нея / и под-нея/ :partyman: :weedman:
П.С. Плочките и от парчета ще стане , по- важно е лепилото да е свястно - в смисъл " за външно полагане " с широк температурен диапазон и еластичност.
MASTER - специалист
Монтажно лепило и си ти.

Не си усложнявай живота с замазки върху маси [-X , току виж някой и саморазливна замазка ще ти предложи да и направиш и за всеки случай и сифон да сложиш
schuldiner - майстор
Като налепиш теракота върху масата с монтажно лепило, ще ти кажа какъв е проблемът...
ZEDYCUS - майстор
Ползвай полиуретан, СИкафлекс. Гаранция че няма да мръдне, отделно е еластичен и издържа на външни условия. То за това е правен.
EDI - майстор
Точно такава масичка с теракот залепен върху дърво имам на двора.Лепих плочките със силикон и са фугирани със силикон.Вече 4-5 години си стои вън - сняг, дъжд, студ и жега и плочките не са мръднали.
  • 1
  • 2

Тема "Теракот върху дървена маса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: