Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

имам едно предизвикателство, ще ремонтирам стая 25кв.м., като:

- стените и дървените дограми ще се боядисват в бял латекс/боя,
- пода ще е с балатум,
! ще се слагат следните мебели:
- спалня
- трикрилен гардероб
- скрин
- бюро със стол
- маса с 2 стола
- шкаф с 2 отворени рафта(най-отгоре)
- 2 етажерки за стената.

Най-вероятно в малкото коридорче(1х1) ще се монтира и някаква етажерка на високо(за някакви дреболии).

Банята - с мозайка е. В ужасно състояние е, но отводнителната система и всички кранове са наред. Има страшно много тръби, които не са скрити. Стените са в плочки до метър и 90.
Мисля да сложа:
- плочки на земята
- да сменя мивката с друга с шкаф
- огледало над мивката
- смесител за вода.

Тоалетната чиния няма да се сменя. Ще трябва да прекарвам електричество в банята за повече лампи(за да я отвори) и мисля да сложа огледало на дървената врата на банята от вътрешната страна(нямам си и на идея как).

Моля ви помогнете ми със съвети:
? какви машини ще са ми нужни
? колко време ще ми отнеме цялото това нещо
? в каква последователност да направя всичко.
И естествено ако имате да добавите нещо се чувствайте свободни да го направите.

Благодаря ви предварително! :rolleyes:
npace - специалист
- Ъглошлайф с ниски обороти и неголям перфоратор, може и китайски
- Половин до една година, но няма да усетиш как ще мине :-D
- Само пода в банята и криенето на тръбите (ако ще ги криеш) са обвързани, т.е. с които материали купиш с тях започвай. :-D И успех :partyman:
Димитър Димов - специалист
Добре ще е ако можеш да качиш някоя снимка.Така тези със съветите ще имат визуална представа за помещенията.
lyubohar - майстор
Не виждам махане на мозайката без вадене на ченията.Щом ще се маха мозайка следва смяна на ВиК тръбите.Скриване на тръбите-вертикалните скрити в кутия от гипсокартон,или вкарани в стените.Доста сложно начинание-свързано с комшиите.Горни и долни.Аз вкарвах,но съм 1 етаж и комшията отгоре точно правеше и той ремонт.
чет авг 22, 2019 5:11 pmlyubohar написа:
Не виждам махане на мозайката без вадене на ченията.Щом ще се маха мозайка следва смяна на ВиК тръбите.Скриване на тръбите-вертикалните скрити в кутия от гипсокартон,или вкарани в стените.Доста сложно начинание-свързано с комшиите.Горни и долни.Аз вкарвах,но съм 1 етаж и комшията отгоре точно правеше и той ремонт.
Мозайката няма да се маха, ще се гради над нея. Тръбите ще ги скривам с гипсикартон и пластмаси отгоре.

Иначе снимки ще направя след седмица - две, като се добера до там(има много работа това лято). :toimonster:

Мерси за успеха, ще качвам снимки в процеса на работа. :partyman:
Димитър Димов - специалист
Тъй като нямаш опит в тези неща не бързай,качи снимки,изчакай съветите на знаещите и тогава започвай.Не е лошо при това което си замислил да смениш и ВиК-то, ако е старо.За сега толкова,другото след снимките.

Тема "Стая за живеене 25кв.м" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: