Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Здравейте,

Имам нестандартно място в коридора, за което искам да си направя шкаф за обувки за пода и един за отгоре като си поръчам плоскостите във фирма за разкрой и кантиране. Разбрах как да ги начертая и оразмеря, но по сайтовете на фирмите в София не намирам информация за това как трябва да попълня бланката, ако искам те да ми направят и разпробиването за минификс, дибли и отворите за рафтоносачи така, че да се получи комплект, лесен за сглабяне от аматьор, както при мебелите на Икеа. Трябва ли аз да определя на чертежа къде да бъдат съответните отвори върху всяка плоскост, да го пратя на фирмата и да го опиша в бланката (как се описва) или има някакъв стандарт за пробиването на отвори, по който фирмите работят?
Приемам и препоръки за фирми в София, които работят с любители.

Благодаря!
miliad - майстор
Задаваш въпроса си към фирмата която ще го прави. Няма стандартизирани правила.
Най-вероятно ще ти искат скица на мебела, и ще платиш някаква такса проектиране или обработка.
Отворите отделно.
torbalan - Дървен философ
ср авг 09, 2023 5:04 pmmiliad написа:
Задаваш въпроса си към фирмата която ще го прави. Няма стандартизирани правила.
Най-вероятно ще ти искат скица на мебела, и ще платиш някаква такса проектиране или обработка.
Отворите отделно.
Стандарти за чертане има, но не са задължителни.
Така че "Задаваш въпроса си към фирмата която ще го прави." е най-правилния съвет. :)
Благодаря!
Можете ли да препоръчате изпробвани фирми в София, които приемат малки поръчки?
boyo - специалист
тъй като исках същото ще ти кажа моите наблюдения

- JAF искат задължително dwg чертеж на мебелта, проверявали дали и конструктивно щяла да е здрава преди да изпълнят поръчката и тн Освен това формално работят само с фирми, така ч е ще трябва да им дадеш някакви данни на фирма

- Салекс доколкото разбрах е същото

Това са двете най-уважавани фирми за тази дейност ако не се лъжа, но ако не можеш да работиш с dwg ще трябва да си поръчаш само разкрой и да дупчиш сам (аз в крайна сметка така ще действам)

Иначе намерих един дистрибутор на кроношпан - Лонира, те дупчат и само по скица на хартия примерно, но пък срокът който ми дадоха беше твърде дълъг и не ми се чакаше.
пон сеп 18, 2023 3:16 pmboyo написа:
тъй като исках същото ще ти кажа моите наблюдения
Благодаря!

Тема "Как се задават отвори за минификс и дибли към фирма за разкрой" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: