Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
SongBird - специалист
Здрасти,

Искам да ремонтирам тази бетонна пътека долу. Плана е да я почистя добре, да забъркам малко готова смес за бетон и да засипя. Предполагам обаче, че ще трябва да се мине с някакъв грунд за да се свърже добре стария с новия бетон. Може ли да кажете с какво се предполага да мина преди да сложа новия?

Поздрави!

Изображение
пишман_майстор - майстор
С нищо. Много е зле и няма се получи добре. Къртиш на цяло и нов с армировка.
Svetoslavoff1 - майстор
Тази есен правих ремонт на пътеката към селското къще. На 2-3 места имаше подобни, може би по-малки по размер поражения. Измих много добре с водоструйка, след това добре обмазах с бетонконтакт, където ще контактува стар и нов бетон. Като поизсъхна, запълних изроненото с бетон, а по-малките поражения с цимент и промит пясък. А, преди бетонконтакта минах нацяло стария бетон с грунд на Лорка (От Варна съм и това ми беше налично)
След около седмица прешпаклих цялата повърхност с "боза" от бетонконтакт, цимент и пресят ситен и промит пясък. Накрая запечатах с гореспоменатия грунд.
Ще видим напролет как ще е.
Но според мен вече застудя и рискуваш да замръзне нещо.
nork - специалист
пет дек 15, 2023 3:11 pmSongBird написа:
Здрасти,

Искам да ремонтирам тази бетонна пътека долу. Плана е да я почистя добре, да забъркам малко готова смес за бетон и да засипя.
Може с това:
https://www.mapei.com/bg/bg/produkti-i- ... xotropic-e
Но няма да ти хареса цената или ще излезе да я направиш наново и както трябва тази пътека.
MamaMy - майстор
съб дек 16, 2023 6:08 pmnork написа:
Може с това:
https://www.mapei.com/bg/bg/produkti-i- ... xotropic-e
Но няма да ти хареса цената или ще излезе да я направиш наново и както трябва тази пътека.
Това ако е вярно описанието изглежда добро. Може и да го пробвам на лято.
nork - специалист
Даже е много добро, преди 10на години пълних дупки по покрива с него, после се наложи да зачистя с къртача, а той само подскачаше и хвърляше искри :rock:

Тема "Ремонт на бетон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: