Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
enviro - специалист
Здравейте, първо честита нова година и най вече здраве.
Някой по запознат дали може да ми помогне, какво точно ще ми трябва за захранване на 1 рутер и може би в най лошия случай до 4IP камери със соларни панели и акумулатор.
Колко вата трябва да е панела, също дали 12-24V.
Колко ампера трябва да е соларният контролер, също дали да е MPPT или PWM
Какъв акумулатор ще ми е нужен за да може тока да стига за непрекъсната работа на въпросната система. Идеята ми е да може да се ползва горe долу година или година и половина в най лошият случай.
Камерите работят на 12v с мощност около 5.5W на брой с включено нощно виждане. ( Също могат да се захранят и с POE суич).
Рутерът 4G работи на 12V но това което имам е това което пише на неговият адаптер 12V 1A. В интернет не намерих нищо повече като ватове.
Също така ме интересува трябва ли да се сложи инвертор или може да се захранят директно на 12V кое е по добрият вариант ако евентуално може такова захранване?
Всяко мнение и съвет ще са ми нужни :)
hidrazin - майстор
Че щял да използва системата година- година и половина… :-D
Като разбере колко ще му легне и бързо ще се приземи.
:partyman:
Lutchezar - майстор
Евтините китайци със сд карта и сим карта, които имат и соларни елементи след известна модификация може би ще излязат по-евтино. Виж в Робикам и СисВижън какво има соларно, обади им се, ще ти обяснят. През зимата, а и не само ще ти трябва много слънце, според мен нямат да могат да се справят с 24 часа наблюдение, но пък може технологиите да са се развили повече от колко си мисля.
enviro - специалист
пет яну 05, 2024 7:06 pmivanovbg написа:
Ток въобще имаш ли?
Не, вмомента няма никакъв ток.
hidrazin написа:
Че щял да използва системата година- година и половина… :-D
Като разбере колко ще му легне и бързо ще се приземи.
:partyman:
:lol: :lol: :lol: Да колега, само немога да схвана къде е смешното. А за приземяването не се коси толкова, при положение че имам платена близо 40к за соларна система поради липсата на ток на мястото, и фирмата изпълнител се покри, трябва да имам някакво наблюдение върху въпрростното строителство, тъй като ще остане около година на груб строеж и доста материали вътре. :wink:
Lutchezar написа:
Евтините китайци със сд карта и сим карта, които имат и соларни елементи след известна модификация може би ще излязат по-евтино. Виж в Робикам и СисВижън какво има соларно, обади им се, ще ти обяснят. През зимата, а и не само ще ти трябва много слънце, според мен нямат да могат да се справят с 24 часа наблюдение, но пък може технологиите да са се развили повече от колко си мисля.
Благодаря колега, ще се консултирам и с тях, просто имам закупени вече камери Дахуа и мислих от тях да монтирам 2-3 камери колкото да имам някакво виждане, поради факта че самото място е осамотено както и около имота и пълен мрак, и поне ще ми бъде малко по спокойно дет се вика. Китайски с соларен паанел един познат преди беше куупил като цяло качеството беше горе долу добре но много забиваха, и трябва да си там да натиснеш един бутон за рестартирване и много не ме устройва. Но както каза технологиите всеки ден напредват и може да има читави екземпляри и ще проверя в тези два магазина. :partyman:
hidrazin - майстор
пет яну 05, 2024 8:28 pmLutchezar написа:
…но пък може технологиите да са се развили повече от колко си мисля.
Забрави …
:partyman:
B0bi - специалист
пет яну 05, 2024 8:50 pmenviro написа:
hidrazin написа:
...
Не му обръщай внимание. Човекът има проблем от рода на "тунелното зрение". Плюс, че не вижда много по-надалеч от носа си. Виж, разсъждаването, съвсем не му е присъщо. А и се възприема като център ... някакъв си.
Личното ми мнение по питането ти е, че с проста математика би сметнал грубо нуждите. Инженер с опит (при съответното заплащане) винаги би заложил запаси. За твоя сметка ;) Истината е - започваш от някъде с нагласата за надграждане.
Пък би било много добре ако в последствие споделиш успехите си тук =D>
ivanovbg - майстор
Може и да се измисли нещо. Няма да е съвършено,Ще има и прекъсвания вероятно ако ден два нямаш слънце, но ще ти даде малко сигурност.
Та идеята ми е следната:
1. Един акумулатор тягов 12в 75амперчаса.
2. 30А ПВМ зарядно с две слънчеви батерии по 300вата.

Всичко включваш на 12в директно към акумулатора и тестваш в къщи. Би трябвало само на акумулатор да изкара едно денонощие.

Кабелен интернет имаш ли до рутера?

Иначе мисля ще е по добре да монтираш около материалите датчици на движение и една централа с известяване по телефона като твзи на сота и да включва само една камера на възлово място. С много по малко ток ще работи много по дълго.
MamaMy - майстор
Значи на него му трябват грубо 3А ток. Това по 24 часа дава 72А/ч. По добре да се сложи резерв малко и се получава 100А/ч акумулатор. На него му трябва заряден ток от поне 13А. Ако няма слънце няколко дена ще е проблем. Значи ще трябва доста да се презастраховаме ако искаме реално действаща система.
ivanovbg - майстор
Абе Бургас го дават с много слънчеви дни годишно. Може да се измисли едно устройство дето да го предупреждава, ако акумулатора стигне 10в и той да отиде да го смени. Затова писах 75амперчаса.

Но за охрана по добре алармена система и една камера за да не отидеш неподготвен. Е, може да накичи наоколо няколко фалшиви за респект.

Тема "Малка соларна система за видеонаблюдение" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: