Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
Митко
Къщата ми е с вход за 1-ви етаж и външно стълбище за 2-ри. Бих искал да направя вътрешно, но мястото е ограничено, та единствения вариант е вита стълба. Проблема е, че съм от Плевен и тук не намирам нито майстори, нито хора, които да ме ориентират към такива или начин сам да си направя. Естествено максимално евтино!
masteradmin - майстор
Аз навремето правих една в моито кафе и стана доста сполучлива. Утре ще я снимам и ще я видиш. С 2 думи взимаш 2 метални тръби които влизат перфектно една в друга. Широката я нарязваш на парчета през 20 см. примерно. Към всяко парче заваряваш скеле на стъпало. След това нанизваш стъпалата върху тънката тръба която заваряваш долу и горе. След това развърташ стъпалата както ти харесват като заваряваш парчетата едно по едно така че да не се въртят. :) Чакай снимки

Ето ти един руски сайт много добър: Стълби
masteradmin - майстор
Ети и един pdf файл как се правят дървени вити стълби качих го на датата. Стълбите
на руски и е 19Mb затова по добре го свали преди да го отвориш.
Митко написа:
Къщата ми е с вход за 1-ви етаж и вън6но стълбище за 2-ри.Бих искал да направя вътрешно,но мястото е ограничено,та единствения вариант е вита стълба.Проблема е,че съм от Плевен и тук не намирам нито майсшори,нито хора,които да ме ориентират към такива или начин сам да си направяресествено максимално ефтино!
И аз съм Митко,и аз съм от Плевен и имам същия проблем! Ако си лостигнал някякъв резултат, да се видим и ме светнеш....

Тема "Вита стълба" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: