• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
FrankLeeMorris - специалист
Здравейте на всички! Реших да се регистрирам, понеже имам проблем със закупен апартамент, та ще се радвам ако ми помогнете.

Преди няколко месеца си взех двустаен апартамент от 50 квадрата, реших да го постегна малко. Махнах тапетите, шпакловах, минах и с латекс... Сложиха ми климатик и... забелязах в ъгъла на кухнята (крайна стена) конденз. От другата страна, в ъгъла на спалнята... и там конденз. Гледам тапетите... те не са сменяни от доста време, нямаше изобщо следа от мухъл при тях, но това вероятно е и защото дълго време жилището не се е ползвало, не се е отоплявало и прочее. Питах едната комшийка, потвърди че в тях имало мухъл. Питам и другата комшийка... оная ми вика "Толкова много влага има, че влагоабсорбатора от 5 литра се пълни във времето, когато съм на работа...!?"

Какво да правя!? Пълен ужас... Благодаря ви предварително!
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон фев 05, 2024 10:22 pmFrankLeeMorris написа:
Здравейте на всички! Реших да се регистрирам, понеже имам проблем със закупен апартамент, та ще се радвам ако ми помогнете.

Преди няколко месеца си взех двустаен апартамент от 50 квадрата, реших да го постегна малко. Махнах тапетите, шпакловах, минах и с латекс... Сложиха ми климатик и... забелязах в ъгъла на кухнята (крайна стена) конденз. От другата страна, в ъгъла на спалнята... и там конденз. Гледам тапетите... те не са сменяни от доста време, нямаше изобщо следа от мухъл при тях, но това вероятно е и защото дълго време жилището не се е ползвало, не се е отоплявало и прочее. Питах едната комшийка, потвърди че в тях имало мухъл. Питам и другата комшийка... оная ми вика "Толкова много влага има, че влагоабсорбатора от 5 литра се пълни във времето, когато съм на работа...!?"

Какво да правя!? Пълен ужас... Благодаря ви предварително!

Отде е влагата?
Патъра - специалист
пон фев 05, 2024 10:22 pmFrankLeeMorris написа:
Здравейте на всички! Реших да се регистрирам, понеже имам проблем със закупен апартамент, та ще се радвам ако ми помогнете.

Преди няколко месеца си взех двустаен апартамент от 50 квадрата, реших да го постегна малко. Махнах тапетите, шпакловах, минах и с латекс... Сложиха ми климатик и... забелязах в ъгъла на кухнята (крайна стена) конденз. От другата страна, в ъгъла на спалнята... и там конденз. Гледам тапетите... те не са сменяни от доста време, нямаше изобщо следа от мухъл при тях, но това вероятно е и защото дълго време жилището не се е ползвало, не се е отоплявало и прочее. Питах едната комшийка, потвърди че в тях имало мухъл. Питам и другата комшийка... оная ми вика "Толкова много влага има, че влагоабсорбатора от 5 литра се пълни във времето, когато съм на работа...!?"

Какво да правя!? Пълен ужас... Благодаря ви предварително!
Радвай се. При евентуална ядрена война и биологична заплаха влагоабсорбатора в панелката ще ти произвежда по 5 литра чиста вода на всеки 8-10 часа, което ще те спаси от жадна смърт и консумация на заразена вода от която се умира в адски мъки. Така един ден ти ще си единственият оцелял и ще имаш уникалния шанс да поставиш новото начало на човешкия род, както и да се провъзгласиш за Месия - вододържец. Така, че както казах, радвай се на влагата, даже се съберете с приятели за да почерпиш за хубавата работа, о, повелителю на Водата!
FrankLeeMorris - специалист
пон фев 05, 2024 10:38 pmn_a написа:
Отде е влагата?
Конденз най-вероятно...

До момента, в който не включих климатика да отоплява здраво (понеже работим в него), не се беше появявала влага. Гледам и че единия прозорец е яко запотен.

Това с тия влагоабсорбатори... май няма да свърши работа!?
Патъра написа:
Радвай се. При евентуална ядрена война и биологична заплаха влагоабсорбатора в панелката ще ти произвежда по 5 литра чиста вода на всеки 8-10 часа, което ще те спаси от жадна смърт и консумация на заразена вода от която се умира в адски мъки. Така един ден ти ще си единственият оцелял и ще имаш уникалния шанс да поставиш новото начало на човешкия род, както и да се провъзгласиш за Месия - вододържец. Така, че както казах, радвай се на влагата, даже се съберете с приятели за да почерпиш за хубавата работа, о, повелителю на Водата!
Катъра... ако ще пишеш простотии, по-добре изобщо не влизай във въпросната тема. Опита за оригиналност е неуспешен... да не кажа жалък. "Вододържец!?"... Баси т*поъгълника!
Патъра - специалист
пон фев 05, 2024 11:24 pmFrankLeeMorris написа:
пон фев 05, 2024 10:38 pmn_a написа:
Отде е влагата?
Конденз най-вероятно...

До момента, в който не включих климатика да отоплява здраво (понеже работим в него), не се беше появявала влага. Гледам и че единия прозорец е яко запотен.

Това с тия влагоабсорбатори... май няма да свърши работа!?
Патъра написа:
Радвай се. При евентуална ядрена война и биологична заплаха влагоабсорбатора в панелката ще ти произвежда по 5 литра чиста вода на всеки 8-10 часа, което ще те спаси от жадна смърт и консумация на заразена вода от която се умира в адски мъки. Така един ден ти ще си единственият оцелял и ще имаш уникалния шанс да поставиш новото начало на човешкия род, както и да се провъзгласиш за Месия - вододържец. Така, че както казах, радвай се на влагата, даже се съберете с приятели за да почерпиш за хубавата работа, о, повелителю на Водата!
Катъра... ако ще пишеш простотии, по-добре изобщо не влизай във въпросната тема. Опита за оригиналност е неуспешен... да не кажа жалък. "Вододържец!?"... Баси т*поъгълника!
Така ли се обиждате в кол центъра? На тъпоъгълник? Аз въпрос "откъде идва влагата?" даже и от тъпа шунда като теб нивга не бях чувал. Пробвай с "откъде идват бебетата?" или "защо водата е мокра?" или най-вече "що съм такъв тъп олигофрен?". И не ми отговаряй, че не стига, че си невротичен ами и лъхаш на лайна. Вероятно поради това, че ръцете постоянно ти стоят завряни в гъзъ. Балък. Откъде идвала влагата... :?: :axe:
FrankLeeMorris - специалист
пон фев 05, 2024 11:39 pmПатъра написа:
пон фев 05, 2024 11:24 pmFrankLeeMorris написа:
пон фев 05, 2024 10:38 pmn_a написа:
Отде е влагата?
Конденз най-вероятно...

До момента, в който не включих климатика да отоплява здраво (понеже работим в него), не се беше появявала влага. Гледам и че единия прозорец е яко запотен.

Това с тия влагоабсорбатори... май няма да свърши работа!?
Патъра написа:
Радвай се. При евентуална ядрена война и биологична заплаха влагоабсорбатора в панелката ще ти произвежда по 5 литра чиста вода на всеки 8-10 часа, което ще те спаси от жадна смърт и консумация на заразена вода от която се умира в адски мъки. Така един ден ти ще си единственият оцелял и ще имаш уникалния шанс да поставиш новото начало на човешкия род, както и да се провъзгласиш за Месия - вододържец. Така, че както казах, радвай се на влагата, даже се съберете с приятели за да почерпиш за хубавата работа, о, повелителю на Водата!
Катъра... ако ще пишеш простотии, по-добре изобщо не влизай във въпросната тема. Опита за оригиналност е неуспешен... да не кажа жалък. "Вододържец!?"... Баси т*поъгълника!
Така ли се обиждате в кол центъра? На тъпоъгълник? Аз въпрос "откъде идва влагата?" даже и от тъпа шунда като теб нивга не бях чувал. Пробвай с "откъде идват бебетата?" или "защо водата е мокра?" или най-вече "що съм такъв тъп олигофрен?". И не ми отговаряй, че не стига, че си невротичен ами и лъхаш на лайна. Вероятно поради това, че ръцете постоянно ти стоят завряни в гъзъ. Балък. Откъде идвала влагата... :?: :axe:
При Катъра очевидно е болестно състояние... вероятно форумна шизофрения. Само не знам... лоботомията преди това ли е била или след това.
ivanovbg - майстор
Шпакловката колко е дебела? Колко време трябва за да изсъхне? Колко време е минало от полагането й? Колко души работите? Колко вода отделя с дъха си един човек на час? Колко е температурата на стената с конденз? Колко на другите? Това което работите вътре свързано ли е с вода? Колко пъти е проветрявано?

Като си отговориш на тези въпроси ще ти стане ясно откъде е конденза.
kozl - майстор
пон фев 05, 2024 10:22 pmFrankLeeMorris написа:
Здравейте на всички! Реших да се регистрирам, понеже имам проблем със закупен апартамент, та ще се радвам ако ми помогнете.

Преди няколко месеца си взех двустаен апартамент от 50 квадрата, реших да го постегна малко. Махнах тапетите, шпакловах, минах и с латекс... Сложиха ми климатик и... забелязах в ъгъла на кухнята (крайна стена) конденз. От другата страна, в ъгъла на спалнята... и там конденз. Гледам тапетите... те не са сменяни от доста време, нямаше изобщо следа от мухъл при тях, но това вероятно е и защото дълго време жилището не се е ползвало, не се е отоплявало и прочее. Питах едната комшийка, потвърди че в тях имало мухъл. Питам и другата комшийка... оная ми вика "Толкова много влага има, че влагоабсорбатора от 5 литра се пълни във времето, когато съм на работа...!?"

Какво да правя!? Пълен ужас... Благодаря ви предварително!
Нормално явление след стр.мокри процеси в студено време и липса на проветрение.

И отговор с пример.
Понеже съм у-тел ЕС и иде шокиран съсед и вика "имам теч в мазето".
Още с влизането забелязах , че е "реновирал" мазето омазано с латекс. И де да оди внесената влага :? - напъхала се и при минаващата през мазето тръба за студената вода. И конденз в-у тръбата кондензира и ручейче. А тръбата здрава - няма теч.
Всъщност влагоуловителите работещи на ток ползват същия принцип на конденза в-у студени повърхности и отделят водата от въздуха в резервоар.
Същевременно са се отбелязали податливи места на конденз. Това вероятно са места с по слаба топлинна изолация. Или както някои ги наричат термомостове.
пон фев 05, 2024 11:24 pmFrankLeeMorris написа:
Не обръщай внимание! Медицинското наименование на състоянието му ескалира в аритметична прогресия.

Принципно, със затопляне на помещенията, би трябвало насищането на въздуха с водни пари да намалява.
Предполагам, че до няколко дни, седем-десет да речем, при непрекъснато отопление влагата да намалее до нормални нива.
kozl - майстор
вт фев 06, 2024 8:08 amТрифон П.Трифонов написа:
пон фев 05, 2024 11:24 pmFrankLeeMorris написа:
Не обръщай внимание! Медицинското наименование на състоянието му ескалира в аритметична прогресия.

Принципно, със затопляне на помещенията, би трябвало насищането на въздуха с водни пари да намалява.
Принципно с такова изразяване едва ли автора ще те разбере :wink:
Що е абсолютна и относителна влага :?
Топлият въздух разтваря повече вода от студения, но когато топлият въздух изстива водата бяга от него и се събира на охладените места - конденз.
Съвет:
Изгонете топлия въздух навън като вкарате отвън студен чрез проветрение. Включете отопление през климатика. Загрявайки се студеният въздух ще разтвори от водата в помещението и пак проветрение и "Ало шефе това е нашето спасение" :-D
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

Тема "Влага в апартамента!?!?!?!?!?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: