• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ninovkalin - помощник
Прикачен файл:
141732.jpeg
141732.jpeg (45.71 KиБ) Видяна 350 пъти
ср май 08, 2024 4:56 pmkozl написа:
Въдуховода какъв е?
Ако е бетонов замонолити PVC тръба в него и закрепи вентилатора към тръбата.
Примерно на САТА вентилаторите предлагат модели, които фабрично са направени да се захващат за тръбата.

Скоро монтирах умни вентилатори в еднопластов гипсокартон 12,5 мм с по 3 дюбела за гипсокартон. А тези вентилатори са и доста леки.
А то много зависи от вентилатора и къде ще са му разположени отворите за закрепване. На друг някакъв вентилатор бяха до тръбата и се паднаха във фугата м-у тръбата за вентилация и гипсокартона. И понеже фугата бях запълнил с полиуретанов уплътнител и стана само с рапидки доволно здраво.
ninovkalin - помощник
чет май 09, 2024 1:40 pmninovkalin написа:
141732.jpeg
ср май 08, 2024 4:56 pmkozl написа:
Въдуховода какъв е?
Ако е бетонов замонолити PVC тръба в него и закрепи вентилатора към тръбата.
Примерно на САТА вентилаторите предлагат модели, които фабрично са направени да се захващат за тръбата.

Скоро монтирах умни вентилатори в еднопластов гипсокартон 12,5 мм с по 3 дюбела за гипсокартон. А тези вентилатори са и доста леки.
А то много зависи от вентилатора и къде ще са му разположени отворите за закрепване. На друг някакъв вентилатор бяха до тръбата и се паднаха във фугата м-у тръбата за вентилация и гипсокартона. И понеже фугата бях запълнил с полиуретанов уплътнител и стана само с рапидки доволно здраво.
Това е вентилаторчето!
ninovkalin - помощник
ср май 08, 2024 9:41 pmB0bi написа:
Когато се навива критично близо до отвор, ГК-се разпада откъм отвора. При вентилаторите често "ушите" са съвсем близо тялото.
Плочки там май няма да има?
Няма да има плочки - шпакловка две ръце и боя. Това е.
ninovkalin - помощник
ср май 08, 2024 11:13 pmchapara написа:
Не желая да водя излишни спорове! Нека каже автора, ше ли има или не?
Иначе за к'во е упражнението с картона. Просто е започнато от зад напред, за да се ползва банята до последно, но е лаишко.
За сега толкоз, ще видим.
Абсолютно си прав - отзад напред съм го започнал, ама нямам друг избор. Мога да го работя само уикендите, а в апартамента живее майка ми на години и не мога да я оставя без работеща тоалетна.
И затова правя банята на порции :sad:
iliya_i - майстор
.бах таз драма!
8 ватов вентилатор се очаква да троши стени и да събаря плочки!
Внимавайте някой да не вземе да пръдне в тази баня. :-D

И с рапидки директно в картона да го хванеш, пак ще си стои и няма нищо да строши.
Просто толкова му е силата и теглото.

А монтажните отвоти не са толкова близо до тръбата:
Изображение
chapara - майстор
Четири охлюва, с плочки и без плочки, и драмата приключва, но трябва предварително пробиване на картона. Що драматизирате излишно?
Аз такъв вентилатор с близки дупки не съм срещал, но и да срещна ще се разминем😄
  • 1
  • 2

Тема "помощ за монтаж на вентилатор в баня" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: