• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
arxd129 - специалист
Здравейте

Не знам как съм ги придобил тези подобия на пирон. И защо съм ги придобил. И от къде. Натъкнал съм се на тях. Както и да е.

Ама вчера пак ми одраскаха погледа. И се зачудих как и за какво са ползвани. Запоената тел по пироните навежда на мисъл, че ползвателят им е ... знаел какво прави.

Обаче аз не знам.
И по-лошото - не мога и да си представя каква е била идеята на безименния майстор, решил да запоява тел (може би ел. проводник) за пироните.

Нещо повече: Въпросните пирони не са баш-пирони; Щото имат нарези като резба(ама не е резба) по тях.

Вижте снимка:


Прикачен файл:
piron.jpg



Убеден съм че истинските майстори веднага ще определят какво има на снимката.

Бихте ли споделили?
Благодаря!
ESPACE - майстор
Били са на лента, ковани са с такер. Нарезите са против изваждане

Прикачен файл

Nails.jpg
Nails.jpg (94.34 KиБ) Видяна 919 пъти
arxd129 - специалист
нед юни 02, 2024 11:24 amESPACE написа:
Били са на лента, ковани са с такер. Нарезите са против изваждане
=D> =D> =D>

ПС

Не съм предполагал, че съществуват пирони на лента. :shock:

:?
bigdragon - майстор
Изображение

Освен пирони на лента за работа с такер, при "тъпите кравари" и "еврогейците"
почти няма гладки пирони.

Винт забит с чук държи по-добре от пирон завинтен с отвертка... :supz: :supz: :supz:

Изображение

Изображение
hidrazin - майстор
За тъпите кравари е ясно. Те и къщите им такива едни "здрави" еднодневки...
И с двойно усукани пирони дето имат обратни зъби да ги коват е все тая. :-D


[youtube][/youtube]


:partyman:
Djack - специалист
Туй нещо и през тухла да мине, има да падат после две седмици керемиди от небето! Ама като е дъсчено, ще го сглобят (възстановят) за 1 седмица.....!
hidrazin написа:
За тъпите кравари е ясно. Те и къщите им такива едни "здрави" еднодневки...
И с двойно усукани пирони дето имат обратни зъби да ги коват е все тая. :-D


[youtube][/youtube]


:partyman:
hidrazin - майстор
нед юни 02, 2024 9:50 pmDjack написа:
Туй нещо и през тухла да мине, ...
Аха, таман тъй си мислех. Особено ако тухлата е кваварска, като тези:

Прикачен файл:
Краварска тухла 1.png
Прикачен файл:
Краварска тухла 2.jpg

И на това краварско недоразумение (все едно BLUEPUPIL го е проектирал) тухла ли му викаш (масивна постройка)?
Щото в самата си същност е просто ... кочина. Да виждаш греди, колони, трегери, плочи, шайби...? Демек - кочина.
А ще го "ще го сглобят (възстановят) за 1 седмица" точно кога тати ми купи колело. :)
Пък и не питай за какви кинти става дума след месеците строителство.
Е, ако не падне пак още преди да е построено... :lol:


ю


Масовото строителство там е така, кръгла НУЛА.
:partyman:
Djack - специалист
Явно си краен американофоб и като така, аз ще се оттегля...! :partyman:
MamaMy - майстор
Дори и американофил да е Хидрата е прав. Два етажа с тухли единичка зидани на тясната страна. Това по документи не може да носи дори себе си. Моята къща е 39'. Първия етаж е зидария с двойна тухла с превръзване и е широк 60см зид. На втория етаж зида е 15см по-тесен и е зидан двойна тухла със застъпване за да е по-лек. Дали същия вятър ще гътне нещо? Може да поразхвърля керемидите, но стените няма да мръднат. Да, но ако стане нещо не дай си Боже, няма как да издоим застрахователите. :cool:
miliad - майстор
пон юни 03, 2024 9:06 amMamaMy написа:
Дори и американофил да е Хидрата е прав. Два етажа с тухли единичка зидани на тясната страна. Това по документи не може да носи дори себе си. Моята къща е 39'. Първия етаж е зидария с двойна тухла с превръзване и е широк 60см зид. На втория етаж зида е 15см по-тесен и е зидан двойна тухла със застъпване за да е по-лек. Дали същия вятър ще гътне нещо? Може да поразхвърля керемидите, но стените няма да мръднат. Да, но ако стане нещо не дай си Боже, няма как да издоим застрахователите. :cool:
Това нещо е "прекачена" тухлена фасада към основната сграда. Даже има кухина между тях за вентилиране.
Зидарията се превързва с метални елементи към сградата. Но направиш ли достатъчно голяма дупка, всичко рухва като домино.
  • 1
  • 2

Тема "Какво е правил безимен майстор? Предполам - знаел е." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: