• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
ivanovbg - майстор
Моята китайка ми ги уреди по 100 и ще ми ги прати заедно с другите неща с DHL. За 800лв ако стане това дето си мисля ще имам 5,6квт модулен инвертор дето никога не може да изгори накуп. Фен съм на слагаш и забравяш, а не на разни картинки и графики. Предпочитам да си губя времето по други начини.

Иначе имам висок клас 3,6квт с всички екстри - от Казанлък дето не го ползвам,но имам други идеи. Интересува ме времето за реакция на тези малките за включване.
hidrazin - майстор
Аха... Ще имаш 5600 ама пъпки и циреи. :-D
Ноооо... магнитите ще оправят нещата.
За съжаление само в твоя акъл.
Тепърва наистина ще си губиш времето вместо да пуснеш и забравиш.
:partyman:
ivanovbg - майстор
Да, но ще си имам заигравка :-D
Да те питам нещо конкретно. Ако се включат панелите в паралел, трябва ли да им сложа по един диод за да не връща ток от един панел към друг или си имат вградени?

Идеята е че при последователно свързване, ако един от панелите е с намалена мощност, ще ми падне тока на цялото поле.
hidrazin - майстор
Не знам ivanovbg, аз съм с китайско образование и никога не съм виждал ни панел, ни инвертор и въобще не знам как работят.
Но пък съм убеден че няколко магнита ще ти оправят флуктуацията на тока и ще го изгладят.
Сложи магнити и от задната страна на панелите.
Ще привличат фотоните и те ще "лепнат" за панела. Така ще им вдигнеш мощността...
Ми тъй де, те твоите магнити ода привличат. Няма причина да не привличат и светлина. :lol:
:partyman:
ivanovbg - майстор
В сряда ми идват инверторите и почвам експериментите.
ivanovbg - майстор
Утре ми идват микроинверторите. Знае ли някой ка се проверява дали имат мппт? Иначе пише, че имат, но проверката си е проверка.
hidrazin - майстор
Днес монтирах още една батерийка - около 5kW/h
Бах тез батерии - станали са направо за без пари а се очакват и още по-ниски цени.
Сега съм Фърлил око на едни "батерийки" по 200 kW/h - всичко в едно.
Направо и закачаш панелите ... без отделен инвертор.
Имам двама "мераклии" - единия е читав а другия се бие по задника за да не кен...за.
Демек втория е отявлен демократ! :lol:
Ма докато чака някой да му я подари и ... филма ще е свършил. За него...
:partyman:
ivanovbg - майстор
Не е ли малка 5квт. Няма да стигне едно прасенце да опече.

Иначе взех инверторчетата - на вид изглеждат добре. Събота и неделя ще тествам.
hidrazin - майстор
ср юни 12, 2024 10:07 pmivanovbg написа:
Не е ли малка 5квт. Няма да стигне едно прасенце да опече.
А оная 200 kW/h и тя ли няма да стигне? Питам те, що'т не разбирам.
Не знам ivanovbg, аз съм с китайско образование и никога не съм виждал ни панел, ни инвертор и въобще не знам как работят.
Ся май се оказва че не само не съм виждал батерии (плоски, от ЖП фенерче) ами даже не знам как работят... :lol:
:partyman:
P.S. Боли ма оная работа за инверторчетата ти и особено за тестовете ти.
Тестовете ти пак ще са пълнен цирк и без никаква стойност.
Също както и "водните" клипчета в които даже си нямаш никакво понятие какво се случва. :)
ivanovbg - майстор
ср юни 12, 2024 10:33 pmhidrazin написа:

Също както и "водните" клипчета в които даже си нямаш никакво понятие какво се случва. :)
Абе аз знам, ама ти не знаеш :-D :-D :-D

Иначе стария електромер на къщата си седи вързан за контрол на новия във външното табло. Засега се движат в крак двата. Имам и една китайска кутийка дето действа като електромер. Имам и 3 чифта амперклещи като едните са стари стрелкови, а другите два мерят и прав ток. Предполагам, че четирилъчевия осцилоскоп няма да ми трябва.

Това което ще търся е проверка да не връща ток и как да ги запареля. Кажи как да разбера истински ли е мппт-то, или да гледам само напрежението и тока на панела като закривам част от него.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Ограничител за инвертор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: