• 1
  • 2
Място за идеи и желания за проектиране и изработка на готови проекти.
film - специалист
Здравейте, съществува ли такава пластмаса като алтернатива на ламарина? Знам за плексиглас, но той е прозрачен. Трябва ми за поставяне на телена мрежа с цел ограничение на видимостта. Ламарината ще вдига повече шум от вятъра
hidrazin - майстор
Не всичкия плексиглас е прозрачен, но това няма значение.
Просто цената въобще няма да ти хареса.
Използвай поликарбонат - голяма избор на цветове…
И не е толкова страшен като цена.
:partyman:
nikolson - майстор
Разпенено PVC. Ако ти е скъпо, винаги може да купиш засенчваща мрежа, за стотинки ма м2.
zz_stefanov - майстор
Обикновено телената мрежа е по лековато закрепена, когато и сложиш предпазна мрежа става по неустойчива на вятъра. Ако са плоскости става още по зле. Имал съм проблеми с това.
При сериозни огради с пана от ковано желязо все по често виждам това което искаш да направиш, с добавени поликарбонат или със слънцезащитна мрежа.
film - специалист
Мрежата не е вариант, понеже не е плътна. Иначе да, намерих плексиглас но е много скъп. Ще помисля за нещо направи си сам
zz_stefanov - майстор
Плексигласът е и чуплив.
Поликарбонат, но май UV защитата му е едностранна или поне трябва да се провери дали има с двустранна.
hidrazin - майстор
Ми … да беше написал повече подробности…
С толкова - толкова.
:partyman:
nikolson - майстор
Е, има различни плътности мрежа, а почвопокривното фолио е непрозирно, на практика.
Ал_ - специалист
пон юни 10, 2024 9:16 pmzz_stefanov написа:
При сериозни огради с пана от ковано желязо все по често виждам това което искаш да направиш, с добавени поликарбонат
Макар и с приятни изключения - рядко кованото желязо се избира с вкус. Пък като му се добави и поликарбонат…..
film, какво имаш предвид под плътност? Да не минава поглед, или да не минава въздух? Прав е hidrazin - дай снимка
zz_stefanov - майстор
пон юни 10, 2024 10:43 pmАл_ написа:
пон юни 10, 2024 9:16 pmzz_stefanov написа:
При сериозни огради с пана от ковано желязо все по често виждам това което искаш да направиш, с добавени поликарбонат
Макар и с приятни изключения - рядко кованото желязо се избира с вкус. Пък като му се добави и поликарбонат…..
film, какво имаш предвид под плътност? Да не минава поглед, или да не минава въздух? Прав е hidrazin - дай снимка
Е и аз не изпадам в умилиение като ги видя, но хората с това си коригират недостатъците на оградите.
  • 1
  • 2

Тема "Непрозрачна пластмаса 1 на 2 метра" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: