Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
gstoychev - напреднал
При мен случая е такъв, че изолация е слагана без да се обърне около дограмата. Сега смених старата дървена с нова PVC Profilink 5 камерна с 2 стъкла (високоенергийно и бяло). Обаче сме втора линия на сравнително натоварена улица и има определ шум от трафика, който ме дразни. Не знам дали си внушавам но ми се струва, че шума идва точно от мястото, където дограмата контактува със стената. Та въпроса ми е дали обръщането отвън ще подобри шумоизолацията?
EDI - майстор
За шума не знам, може и да помогне, но я обърни с 2 см фибран или стиропор, или колкото сантиметра ти позволява монтажа.И други функции изпълнява обръщането, с оглед конденз, навлизане на вода и т.н.
gstoychev - напреднал
Другия вариант е шума да е от самия прозорец и куците му уплътнения, а може и да имам нереалистични очаквания за спиране на шума. А може ли да споделите стъклопакета как се маха, за да обърна прозореца отвън?
tarlyo - специалист
viewtopic.php?f=26&t=31554&p=322950&hilit=%D1%81%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D1%8F%D0%BD%D0%B5+%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82#p322950
fox_vt - майстор
Всеки дава съвети за пяната но защо не погледнете от друг ъгъл-може дограма рехау толкова да си може.Човека е казал че на другата стая е дограма профилинк и няма проблем с шума.Сменяш рехауа със профилинк и си готов :-D
naix - специалист
fox_vt написа:
Всеки дава съвети за пяната но защо не погледнете от друг ъгъл-може дограма рехау толкова да си може.Човека е казал че на другата стая е дограма профилинк и няма проблем с шума.Сменяш рехауа със профилинк и си готов :-D
Кардиналното решение помага, но пък при вече съществуваща дограма да се сменя отново :rolleyes:
Mega - специалист
При мен има подобен проблем. Дограмата която е към жилището е много зле (weiss profil). Проблема е, че гумените уплътнения не прилягат към профила и духа. Има ли нещо като тиксо, но по дебело, което да залепя на профила и да намали луфта? Нещо като лепенки на за защита на колите от надраскване. Номера е да е по-дебело, поне 0.5 мм.?
tarlyo - специалист
Mega написа:
При мен има подобен проблем. Дограмата която е към жилището е много зле (weiss profil). Проблема е, че гумените уплътнения не прилягат към профила и духа. Има ли нещо като тиксо, но по дебело, което да залепя на профила и да намали луфта? Нещо като лепенки на за защита на колите от надраскване. Номера е да е по-дебело, поне 0.5 мм.?
Проблема е най-вероятно в уплътненията и обкова. Смени ги и ще се оправи (ако е качествен монтажа). И аз съм с вайс в къщи и нямам проблеми с уплътняването.
marmoz - специалист
tarlyo написа:
Mega написа:
При мен има подобен проблем. Дограмата която е към жилището е много зле (weiss profil). Проблема е, че гумените уплътнения не прилягат към профила и духа. Има ли нещо като тиксо, но по дебело, което да залепя на профила и да намали луфта? Нещо като лепенки на за защита на колите от надраскване. Номера е да е по-дебело, поне 0.5 мм.?
Проблема е най-вероятно в уплътненията и обкова. Смени ги и ще се оправи (ако е качествен монтажа). И аз съм с вайс в къщи и нямам проблеми с уплътняването.
+1 за обкова /основен проблем,гумите и профила не влият на духането/.Мега врътни по 1 снимка при затворено и отворено крило да се изкажем :)

Тема "Шумоизолация на ПВЦ дограма - как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: