Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
vyrhara - специалист
solo5 написа:
svetliopi44 написа:
аааа и стоножка мернах
тя се храни с хлебарките, така че не я закачай :roll:
Аха, ама пие и сиромашка кръв.
goran2 - специалист
PCL82 Да те питам варта с какво я нанасяш върху стената,че колегата sergy споменава да не е с бояджииска машина.
toni_g79 - специалист
sergy написа:
Здраейте,
Варта дава здраво покритие почти като латекса и след като изсъхне стените не цапат! Ето как.
От години слушаме от майсторите: кой боядисва сега с вар, сложи латекс (фасаген, "латекс на варова основа"), гипсофазер и т.н.
Трябва да се знае, че варта представлява варовик и е екологично чиста и вечна. Оцветява се с оксидни бои. При правилно полагане не се бои от никаква влага, стига да не е върху гипс. Може да се използва и на открито, спомнете си казармения плац:-).
Варта не е лоша идея за боядисване,но трябва да се ползва в краен случай,все пак едно оцветяване на варта не е чак толкова лесна задача,при нанасянето и често се получава едно неравномерно оцветяване на повърхността,и трябва да се бърка постоянно за да не се утаява.А по въпроса за казарменния плац си спомнете по колко пъти се боядисваше в годината за да изглежда така ;) :)
Все пак варта си е просто вар и нямам как да е здрава колкото един средно хубав латекс!!!
vyrhara - специалист
Най- добре е с баданарка- ония големите кръгли четки с дълъг косъм- нанася се един квадрат с топване на всяка линия наляво, надясно и като се мине един квадрат после перпендикулярно същия се минава напреко без топване във варта да се заличат едрите черти вар и така квадрат по квадрат до края, чака се на другия ден и се гледа дали има нужда от повтаряне.
Успех! O:) O:)
PCL82 - майстор
Класиката си е с баданарка и става много добре. До колкото разбрах майка ми последно е боядисвала и с мече и също е ставало добре.
Каза ми, че солта подобрявала покриността на разствора.

Има една особеност при варта, за която се иска опит. Докато боядисваш не можеш да прецениш дали е покрито добре, защото всичко седи мокро и на петна. Като изсъхне варта се карбонизира и цветът се уеднаквява.
plo4kata - специалист
Имам да боядисвам 1000 кв/м халета,пак с баденарката ли да мацам или с помпа на по-голям дебит да не изсъхва и солта морска или каменна се ползва?
hetfield - напреднал
Има една машина 4Ц. Трябва им само по една баданарка и то без никаква сол.
Илиян Илиев™ - майстор
Снощи ми падна половината таван в кухнята. После може и да снимам. И ще понапиша някои подробности.
stokie - специалист
Вар за вътрешни условия съм съгласен, но за външни :error:
ebahti - майстор
stokie написа:
Вар за вътрешни условия съм съгласен, но за външни :error:
Е кво??? Има сума ти стари къщи варосани отвън..........

Тема "Вар или латекс? Варта - здрава като латекса!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: