• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
stivemaster - майстор
Да ти преведа Талибан ли ,готово има си направо поговорка на български (забележи не българки) ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА е поговорката .Ти дори не разбра за кое съм написал теглото и какво касае това тегло.

А към колегата ribnikolaevi - никога не е късно да се ...... ,имах друго мнение за теб колега.

Не е ли време модераторите да вземат отношение към обсъждането на незаконни ,показващи лоша и назадничава професионална практика и по лошото носещи непосредствена опасност за хората в и около сградите .

А иначе е идеално да си смениш маслото в някоя градинка пред блока излиза напълно безплатно пък и ако никой не те види.
Johny - майстор
Абе аз тъп - това е ясно, но я ми кажи ти наясно ли си кога се използва цитираната от тебе поговорка?
Нещо си нервен приятелю - големи интервяли между редовете, едър шрифт, неуместни сравнения и поговорки :shock:
Препоръчвам ти на първо време "мента-глог-валериан" - има такива таблетки.
ribnikolaevi - майстор
stivemaster написа:
Да ти преведа Талибан ли ,готово има си направо поговорка на български (забележи не българки) ПАЗИ БОЖЕ СЛЯПО ДА ПРОГЛЕДА е поговорката .Ти дори не разбра за кое съм написал теглото и какво касае това тегло.

А към колегата ribnikolaevi - никога не е късно да се ...... ,имах друго мнение за теб колега.

Не е ли време модераторите да вземат отношение към обсъждането на незаконни ,показващи лоша и назадничава професионална практика и по лошото носещи непосредствена опасност за хората в и около сградите .

А иначе е идеално да си смениш маслото в някоя градинка пред блока излиза напълно безплатно пък и ако никой не те види.

Аз работя това, съфорумник Стив. Проектант-конструктор съм. Навлизаш на моя територия, но не с аргументи, а с емоции и общи приказки.
По принцип още отначало мисля, че Джони е прав, но съм предпазлив и затова поисках още данни от човека.
По принцип всеки случай трябва да се погледне независимо от другите. Това е съвета ми за тези, които искат да правят конструктивни промени. Започналият темата ме попита на лични, което му прави чест, макар че както видях от снимките вече е стигнал до фаза, в която връщане назад няма.
tysonlkr - специалист
Не се карайте. Спорите май за различни неща.
И аз съм на мнение че каквато е първоначалната визия на един блок не трябва да се променя. Може еднотипните панелни блокове да са грозна гледка, но нашарените панелни блокове с всевъзможни изолации тераси и т.н. са още по грозна гледка :x
Като не му харесва на някой разположението и терасите в даден апартамент изобщо за какво го купува тогава :?
В БГ никой не гледа правилата какви са, а за спазване изобщо не се и говори. :axe:
За това няма да има управия в нашата държава :sad:
tisho_g - напреднал
Можете да затворите темата, всичко ми се изясни, да избегнем излишни препирни...
Последна промяна от tisho_g на пон мар 12, 2012 2:19 pm, променено общо 1 път.
tisho_g - напреднал
Можете да затворите темата, всичко ми се изясни, да избегнем излишни препирни...
Последна промяна от tisho_g на пон мар 12, 2012 2:20 pm, променено общо 1 път.
nikibi - специалист
При подобни преустройства се демонтира единствено прозорец, каса и панела под касата като страницата се укрепява допьлнително. Товарьт без запаса на терасата е разчетен на 550кг. по конструктивния проект. Самото вьншно панелче е кьм 200кг но то е замолитено като конструкция. Балкона е част от етажната плоча с сьответното оразмеряване. Тоест всичко по него се прави СЛЕД конструкивно становище
ribnikolaevi - майстор
tisho_g написа:
ribnikolaevi написа:
Това бялото в средата ЕПС (стиропор) ли е? Снимай нагоре, към "трегера" (ст.б. греда). Максималният диаметър на армировката колко е?
И да, Джони е прав вероятно. От външната страна опитай да отвориш връзката между твоя панел и плочата над теб. Очаквам да излезе недобре запълнена фуга. Ако е така, действай смело. Най-дебелата армировка ще бъде куките за транспорт и монтаж на панела.
Армировката е мах е 10мм като тя е по контура на самия панел на 7031 се вижда свалено парче от зъба което падна само след каро го отрязах от правата част ина4е мрежа от арматура 3-4 мм от двата края на самия панел в средата в голямата си част е стериопор.
основния ми въпрос е дали частта която е успоредна трегера може да остане там кадето си е без допълнително уккрепяне или ако е нужно такова едната старница достатъчна ли ще е за това
Относно тежестта базалтовите плочки и замазката са определено по тежки от ютонга и дограмата

Имаш две опции с горното парче, дето остава до ст.б. греда (трегера). Или го изкъртваш и него (доста трудно е да стане), или го хващаш с шишове към трегера. След като му изрежеш долния край, който виси под нивото на трегера, това парче вече няма армировка, която да поеме и собственото му тегло и може да се спука и провисне.
Най доброто полежение на шишовете по вертикалата е в средата на височината на трегера - там е малък шанса да удариш надлъжна армировка при дупченето, най-много някое стреме (бигла) да уцелиш. В тоя случай мести машината 3 см наляво или надясно и пак опитваш.
Между другото, възможно е това парче вече да се е спукало, или да се спука докато работиш. Тогава на всеки монолитен блок праскаш минимум един шиш.
tisho_g - напреднал
Можете да затворите темата, всичко ми се изясни, да избегнем излишни препирни...
Последна промяна от tisho_g на пон мар 12, 2012 2:21 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 23

Тема "Въпрос за приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: