• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
prascho - майстор
мда, точно този линк четох преди малко :). Поизясни ми се.

Kuger, тези ролки дето ги продава човека от Перник са за въже ф8 или може да се сложи и въже ф10-ф12? От бившите колеги мога да взема въже ф12 към 70-80м. Тази цена от 5лв на блок от 3 макари ми се вижда доста ниска..Принципно могат да се вземат и четири блока /два долу и два горе/ и да се прекара въжето не три, а 4-5 пъти. Но това е 10х8=80 метра въже. И доколкото вижда от снимките може да се ползва само ф8 въже....а такова няма от къде да изкопам.

П.П. Дадко, може да се вземе една стоп ролка, която ще бъде завързана за дърво и теглещият край на въжето ще минава за нея.Така може да се вдига и на почивки...
kuger - майстор
Ходих да меря въжето, фи 10 мм трудно ще върви, 8 мм ляга в ролката идеално.
Полиспаста е евтин, защото е до 250 кг., ролките са пластмасови. Не е върха на сладоледа, но за тази работа става.
Ако ще ползваш полиспаст е добре да са два комплекта с отделни въжета.
В крайна сметка решението е твое, аз предлагам просто вариант.
prascho - майстор
това изречение не го схванах:

"Ако ще ползваш полиспаст е добре да са два комплекта с отделни въжета."

Как така отделни въжета?
dadko - майстор
Чак четири такива блока не ти трябват. Два са ти напълно достатъчни. А и както са с по три ролки- можеш да си направиш с тях система, с която и слаботелесен тийнейджър ще ти издигне дивана. Просто ще ти трябва по- дълго въже.
Изображение
При този полиспаст- усилието от 100 се редуцира на 25.
А можеш да направиш система, при която се редуцира доста повече
kuger - майстор
prascho написа:
това изречение не го схванах:

"Ако ще ползваш полиспаст е добре да са два комплекта с отделни въжета."

Как така отделни въжета?
Ми, два полиспаста, всеки за себе си. Хваща се в двата края товара, и се тегли равномерно с двата. Така няма опасност да ти висне дивана на една страна от неправилно определен център на тежестта.
prascho - майстор
разбрах, благодаря :).
kuger - майстор
Да се похвалиш с новия диван поставен на мястото му!
Или, не дай, Боже, как е паднал от 7 метра :shock: :-D
miliad - майстор
Преди време се занимавах с продажба на мека мебел. Та на тази хол. гарнитура от линка диван 4ка е 240см; 5цата е 280см.
http://www.nachevi.com/bg/gallery/moder ... atrice.jpg

В половината жилища не можеха да влезнат през коридорите. На доставка отиваха 2 носачи и 1 тапицер.
Казахме на фирмата производител да ги направи разглобяеми с лесен достъп до крепежите. И фирмата го направи.
Та мисълта ми е да потърсиш модел, който можеш да внесеш нормално по стълбите, без тези гимнастики с въжета и т.н.
fox_vt - майстор
Чак пък полиспасти за 110 кг :? При всички положения ви трябва трети човек на въжето освен ако си мислите че сам човек може да вкара дивана през прозореца.А третия човек ще ви трябва да отпусне въжето когато вкарвате дивана през прозореца.Трябва ти една подвижна макара и една неподвижна.Въжето е закачено за стряхата горе тръгва надолу минава през подвижната качва се горе минава през неподвижната закрепена на стряхата и се връща долу при човека който може да вдигне 65 кг.Това предполага да тежи поне 80 кг :lol:
kuger написа:
prascho написа:
това изречение не го схванах:

"Ако ще ползваш полиспаст е добре да са два комплекта с отделни въжета."

Как така отделни въжета?
Ми, два полиспаста, всеки за себе си. Хваща се в двата края товара, и се тегли равномерно с двата. Така няма опасност да ти висне дивана на една страна от неправилно определен център на тежестта.
Тово се избягва със направа на подходящо връзване на дивана тип седло или там както се казва.Надявам се че не сте си мислили давържете дивана само в една точка [-X
kuger - майстор
fox_vt написа:
Чак пък полиспасти за 110 кг :? При всички положения ви трябва трети човек на въжето освен ако си мислите че сам човек може да вкара дивана през прозореца.А третия човек ще ви трябва да отпусне въжето когато вкарвате дивана през прозореца.Трябва ти една подвижна макара и една неподвижна.Въжето е закачено за стряхата горе тръгва надолу минава през подвижната качва се горе минава през неподвижната закрепена на стряхата и се връща долу при човека който може да вдигне 65 кг.Това предполага да тежи поне 80 кг :lol:
kuger написа:
prascho написа:
това изречение не го схванах:

"Ако ще ползваш полиспаст е добре да са два комплекта с отделни въжета."

Как така отделни въжета?
Ми, два полиспаста, всеки за себе си. Хваща се в двата края товара, и се тегли равномерно с двата. Така няма опасност да ти висне дивана на една страна от неправилно определен център на тежестта.
Тово се избягва със направа на подходящо връзване на дивана тип седло или там както се казва.Надявам се че не сте си мислили давържете дивана само в една точка [-X
За добро или лошо, една от допълнителните ми професии беше кранист. Та съм се нагледал /и навикал със сапанджиите/, как да се захване товара. За това пиша всичките тия глупости. Просто "професионално изкривяване" #-o
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "въжем или верижен подемник под наем?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: