• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 23
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Johny - майстор
При цялото ти многословие не намерих отговор на това - с какво този панел, който има от всякъде по 5 см. фуга и се крепи на 2-3 заварки, укрепва конструкцията. Или това е някаква специална технология, коята аз, простият елктроинженер и талибан, не мога да разбера. Както каза колегата по-горе, когато плочата се деформира на тези 5см., тогава ли ще се преразпредели натиска и панела ще влезе в действие? :? И при това положение с премахването на панела не се ли облекчава конструкцията с тези 1,5-2 тона /или колкото тежи/?
Този панел спокойно можеше да бъде с дебелината на преграден, но понеже е външен и трябва и да топлоизолира, за това е направен с тази дебелина, но това ти ще кажеш по-точно.
ribnikolaevi - майстор
stivemaster написа:
Още на снимките се вижда състоянието на сградата това веднага води до едни такива размисли (само при хора които са в съзнание !!!) че състоянието на конструкцията може да се е променило в годините (това между другото е мнението на една голяма част от истинските строителни инженери - конструктори занимаващи се с темата) защото не са подържани хидроизолациите на фугите и така връзките на панелите са силно корозирали.
Какво искаш да кажеш с това?! Надявам се не искаш да ме обидиш, че не съм истински строителен инженер?! Моля за извинение, ако имаш някаква доблест!
В противен случай ще обърна внимание на модераторите за обидата ти!

А това, че шикалкавиш и се извърташ в спора вече всички го видяха. Сега пък поддръжката на панелитие и корозията на връзките ти е проблема. Е да, ама Джони е прав - това е всъщност облекчение и за вертикални товари и за земетръс с теглото на НЕНОСЕЩИЯ фасаден панел!

Благодаря, за добрите думи, Павка! Направо губя и ума и дума при подобни голословни твърдения на някой. Като че ли целта е специално да ръчка и да ядосва другата страна, а не да води спор. Хейтъри ли им викаха на такива хора, дедо Стефчо ли беше ...
Последна промяна от ribnikolaevi на нед мар 11, 2012 3:54 pm, променено общо 1 път.
VLADO66 - майстор
При пaнeлното строитeлство нeносeщи сa eдинствeно фaбричнитe бaни/достaвяни готови нa нa обeктa/.Всички остaнaли eлeмeнти учaствaт в конструкциятa и мaхaнeто дори нa чaст от пaнeлa компромeтирa носимосттa нa eлeмeнтитe нaд нeго-прeдстaвeтe си кулa от кaрти.Нaпрeжeниятa щe отидaт нa околнитe зaвaрки, a при състояниeто им в момeнтa товa e опaсно.Имaйки впрeдвид чe eдно врeмe сe гонeхa сроковe зaщитaтa им в много случaи сe прaвeшe нaдвe-нaтри.
Последна промяна от VLADO66 на нед мар 11, 2012 7:38 am, променено общо 1 път.
svetliopi44 - Чирак...
Хайде сега пък и ти Владо... а уж си от София.
Не си ли виждал стоеж на панелка на който липсват всички външни стени и после ги правят с каквто им падне , на места вместо прзорец слагаха вратопрозорец при положение че няма балкон ,... ама такива панели останали такива слагали.... а пследните ги зав2ършваха с тухли и газобетон ,щото ДК отдавна не правеше панели...

Точно това на снимката не носи нищо , с тая фуга и съмнителна заварка е п-скоро опасен отколкото да е носеща конструкция.
stivemaster - майстор
Владо остави колега ,няма надежда мисля аз ,стигнеш ли чак до там и ако продължаваш да твърдиш че си конструктор (дано да не е с ППП) връщане назад няма и да ти обясняват ....

С цялата си наглост ще ме плашиш с модератори ли бе колега ribnikolaevi ,до къде ще стигнеш в излагацията си не знам .Колкото по бързо се светнеш да спреш толкова ще запазиш нещо като авторитет ако имаш у някои колеги.

А дали шикалкавя нека преценят другите ще уточня само основата на спора е при какви условия се извършват промени по общите части на сградата и какви са изискванията ,при какви условия могат да се правят промени в конструкцията (колега конструктор при безскелетните сгради неносещи са само санитарните възли - клетка които се изготвят изцяло и се монтират направо с крана) ,дали в този случай дори и с конструктивно становище биха му позволили да събори дори и част от панела
По въпроса с последното аз бих заложил пари че няма да му разрешат това. Достоверните примерите от Варна които аз знам показват че са разрешили единствено в сучай като - блок 16 етажа пълзящ кофраж с фасадни зидарии - да бъде съборена част от стената ; на монолитна скелетна конструкция 7 етажа пак със зидарии - цяла стена от четворки .
ribnikolaevi - майстор
stivemaster написа:
Владо остави колега ,няма надежда мисля аз ,стигнеш ли чак до там и ако продължаваш да твърдиш че си конструктор (дано да не е с ППП) връщане назад няма и да ти обясняват ....

С цялата си наглост ще ме плашиш с модератори ли бе колега ribnikolaevi ,до къде ще стигнеш в излагацията си не знам .Колкото по бързо се светнеш да спреш толкова ще запазиш нещо като авторитет ако имаш у някои колеги.

А дали шикалкавя нека преценят другите ще уточня само основата на спора е при какви условия се извършват промени по общите части на сградата и какви са изискванията ,при какви условия могат да се правят промени в конструкцията (колега конструктор при безскелетните сгради неносещи са само санитарните възли - клетка които се изготвят изцяло и се монтират направо с крана) ,дали в този случай дори и с конструктивно становище биха му позволили да събори дори и част от панела
По въпроса с последното аз бих заложил пари че няма да му разрешат това. Достоверните примерите от Варна които аз знам показват че са разрешили единствено в сучай като - блок 16 етажа пълзящ кофраж с фасадни зидарии - да бъде съборена част от стената ; на монолитна скелетна конструкция 7 етажа пак със зидарии - цяла стена от четворки .
Нещо за облог ли прочетох, колега?!
И да припомня темата - дали стената, която Тишо иска да бутне, е носеща или не е.
Е, колко залагаш?
500 става ли?
VLADO66 - майстор
Основeн принцип нa дeмокрaциятa e чe всeки грaждaнин можe дa чeрпи прaвa/включитeлно и рaзпорeждaнe със собствeност/,стигa дa нe нaрушaвa прaвaтa нa други грaждaни.Нeзнaниeто нa зaконa/кaкто и нa подзaконовитe нормaтивни aктовe/ нe онeвинявaт нaрушитeлитe.
jekasus - майстор
Хубав спор си водите тук.
Стив е прав - без документ да няма къртене.
Абе кои сте, че да казвате, че може да се кърти бетон в някой блок ,на някой етаж .


Поздрави от jekasus, който не пипа бетона при ремонти.
stivemaster - майстор
Така е Владо само леко ще допълня че в ЗУТ ,ЗУЕС и още една камара нормативни актове е описано какво да наричаме демокрация ,всяко друго свободно изпълнение ,особено от рода на - "кърти смело и безотговорно" , аз наричам талибанщина и ако такъв талибан ми е наблизо обикновено съжалява за това .
Ако спре колегата да се прави на конструктор и да олекотява конструкциите на ляво и на дясно и да се опитва да оправдае позицията си с частния случай (или некъдърен монтаж или още по лошото но по малко вероятно е промени в конструкцията от корозия) може да вземе да попрочете малко ,каква точно е ролята на конструктора и къде не му е работа да се обажда.

Поздрави и за теб jekasus :-D , само така !!!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 23

Тема "Въпрос за приобщаване на тераса" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: