Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Здравейте,

живеем в стар апартамент с паркет на 50 години. Въпреки това за наше учудване се изцикли много хубаво при първия ремонт, но много скърца, въпреки че го фугираха. освен това, може би си въобразявам, но излиза прах, тъй като отдолу е сгурия. Имате ли идея дали няка някоя друга техника за фугиране - с някаква пяна или силикон, не знам, но всички казват да не го съсипваме с ламинат отгоре, но все пак искам да не скърца толкова и да няма отворени фуги. поздрави и хубав ден:)
ribnikolaevi - майстор
Може да се притяга, но много внимателно си подбери майсторите. Когато на мен ми се наложи подобно упражнение разпитах доста, всички отговаряха "Не ти препоръчвам тези, дето работиха при мен". Накрая чух добри думи за едни момчета, повиках ги, те се из....а в моя апартамент, но за съжаление това не може да се види веднага /за да коригирам плащането/, тъй като мирише ужасно и не е препоръчително да се влиза веднага - да не се повреди "майсторлъка им" от стъпки.
Иначе го пристегнаха, фугите намаляха по размер, но пък не запълниха добре фугите.
Точно защото и аз не съм доволна от тези, които го правиха преди 4 години. Уж, познати, ама, на втория месец се разкърца и се отвориха фугите, а и лакът бързо се развали.
ribnikolaevi - майстор
Съжалявам, че не мога да ти помогна, но ако ти попаднеш на читави паркетаджии, моля те да ми дадеш координати, скоро ще имам нужда.
Лъчезар - специалист
моя паркет го ползвам вече само за изолация под ламината, но предварително спрях скърцането, тъй като имах съмнения, че ще се чува и през ламината. Постигнах го, като фугите ги запълних с разреден с вода С200. Просто в момента е бетон, а беше в много окаяно състояние, сега просто жална му майка на този, който ще го демонтира/само се моля да не съм аз :lol: /
nasco2 - специалист
Вашият паркет най - вероятно е кован върху черно дюшаме а то на свои ред върху греди, ако е така процедурата по стягането излиза много ама много скъпо. Скърцането се дължи или на изгнили греди или части от дюшамето. Когато поакета скърца или мърда от фугирането няма никаква полза. Ако скърцането е малко и само на едно две места, пробиваш дупка да кажем 6мм. и пълниш с полиуретанова пяна. Но ако е много трябва да се извади паркета които ако е кован дава голяма фира след това да се подменят негодните греди и дъски и да се върне на място паркета. Съжалявам никак не е оптимистично това но друг начин поне аз не знам а се занимавам с това повече от 10 години.
rockwall - майстор
пяната няма ли да го вдигне - и аз имам едно място където потъва и се чудя дали да не го наблъскам с полиуретан - но не пяна

ако някой е правил подобни упражнения нека пише че решението ще трябва да е открито до 2 седмици
nasco2 - специалист
rockwall написа:
пяната няма ли да го вдигне - и аз имам едно място където потъва и се чудя дали да не го наблъскам с полиуретан - но не пяна

ако някой е правил подобни упражнения нека пише че решението ще трябва да е открито до 2 седмици
Аз съм го правил и става.
rockwall - майстор
благодаря - ще пробвам и ще кажа дали и при мен става
ribnikolaevi - майстор
Чакаме с интерес да разберем какво е станало.

Тема "Стягане на паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: