Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
phoenix - специалист
твърде много идеи взеха да бушуват в главата ми.... скоро ще има отправени няколко питанки. :-D
като за начало.... ето я стаята.
за сега спалнята си остава с този размер, както и бебешкото легло. Нито един от мебелите не е разположен вече така, но все пак имаме размери.
Очаквам съвет за цветове и разположение. Имайте предвид че височината навсякъде е 2,2м. и единственият прозорец е над радиатора и е неговата големина 1х1,20(ш х в)
p.s.
абе гледам тези стаи много убави са станали след предекорирането, НО доста от тях са и поопразнени. Ние нямаме килер, маза или гараж ииии повечето неща трябва или да останат или да бъдат изхвърлени. В момента една цяла стена е гардероб в спалнята, който се пръска и мисля да правя някакви нови гардероби. Под спалнята също е фраш :-D
Ако къщата беше 150 квадрата и стаите бяха по-големи ок. Но в случая има 3 стаи по 10 - 12 квадрата иииии е уекинко тесничко освен че е ниско и няма прозорци... баси къщата а!!!
Изображение
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на пон мар 23, 2009 11:29 pm, променено общо 1 път.
phoenix - специалист
aми то май наистина трябва да пусна една нова тема. За сега положението е това. Смятаме да направим хола детска, а ние да се подвизаваме в кухнята и спалнята. Приемаме всякакви предложения. Само кухнята е готова и няма да се променя. Всичко друго предстои тепърва да се реконструира.
Изображение
Изображение
mim - специалист
Малко разместване
тази спалня не ви ли е широка :-D , ние се събираме на 140х200 и място за котките има :-D
натъманих ти място за още 1 шкаф
мисля че главата на бебо не е добре да е до радиатора, претопляне, наелектризиране, пресушаване, но пък там ти е светлината :?

гардеробът го удължих, не знам с колко, ама нали каза, че ще правиш нов :)

Прикачен файл

011118964-big2.jpg
011118964-big2.jpg (154.69 KиБ) Видяна 8106 пъти
phoenix - специалист
и това го мислихме, НО има 2 сериозни недостатъка. Първо че леглото е най-далече от прозереца(който е под стълбището и под тераса) и там е много мрачно/по-хладно и второ.... тази стена която е срещу вратата има проблем.
Проблема е следния: В нея стена е вградена тръбата по която ми идва водата за къщата и каквото и да се долепи до нея стена веднага се образува МУХЪЛ в промишлени количества, в стаята заповча да става влажнои да смърди гадно. Не знам как да се преборя с този проблем. За това ще пусна и отделна тема. Къщата няма основи и старото дюшеме от долу под ламината е наредено върху сгурия и гредички и това нещо ако не се лъжа е директно върху пръста (дядо ми не си спомняше как го е правил когато са купили къщурката, която е била нещо като казан:shock: :shock: :shock: :shock:) Както и да е, на този етап не мога да разрушквам пода, но гледам да няма нищо залепено до стената.
преди да завъртим спалнята:
Изображение
след 2 седмици като я мръднах отзад стената беше мухлясала заедно със спалнята. Сега ще правя и нова спалня, че тази ми лази по нервите:
Изображение
п.п.
там до радиатора не е зле и е пълен с вода, така че няма ток, освен това прозореца прави приятна мека светлина, а и от време на време незнайно как райко успява да пробие с лъчите си и да светене в стаята и точно в спалнята на Силвия. та за това сме я сложили там. Иначе преди да разберем за нея спалнята беше точно така както си предложила и ти, но решихме бебо да е по-на светло и се почнаха разместваниците.
mim - специалист
предавам се, разби ме тоя път

другата стая не е ли по-слънчева, гледам двете са с почти еднакъв размер
за да има детска, май ще правите каламбури от хол-спалня :?
phoenix - специалист
целия етаж е еднакво мрачен, от всякъде има вдигнати къщи и ние сме в дъното на този коридор и пряка силна светлина влиза единствено от... входната врата:):):), там е най светло :-D . Всички прозорци са под балкон/навес/стълбища.... абе грозна работа. Грозна грозна.... ама това имаме. Някой ден евентоално, като стане изцяло наше на 2-рия етаж нещата ще станат коренно различни. Там и сега е много светло и слънчево и си има тераса... която ни прави тъмно. А долу ще станат 2 спални и туй то. Ама това е в бъдеще неясно време.
Пускам нова тема в раздела спалня... понеже тука някой модератор трябва да мине с метлата и да ме нахока... нооо къщата е такава.
Spokoiniq - майстор
Напролет първата ти работа е да разкъртиш стената и да изолираш тъпата студена тръба, и то дебело и хубаво.Оттам нататък всичко си местиш и допираш както ти е кеф.Външна изолация на къщата?
phoenix - специалист
ами външна изолация ... няма как. Тя къщата е долепенаот 3-те си страни на съседни къщи. Да бъда честен изобщо не знам дали стените са наши, понеже дядо ми в онази далечна илядо деветстотин и дълбокия сняг година, когато е правил къщата е било забранено да се строи и е правил някакви невероятни неща, стени от половин тухла, камъни и дърве, без цемент..... някой стени са зидани само и единствено с кал.... преди 10 години, когато почнах ремонта половин година махах мазилки, тавани и какво ли не докато изчистя половината стени до тухли(някой стени паднаха като махнах мазилката) и да ги измажа както трябва... иииии какво да ви кажа, беше нещо немислимо, че ще може да се живее в него, но сега вече прилича на нещо.. Та външни изолации няма, респективно има къщи от всички страни и не се знае дали има наши стени и ако има колко са дебели. Тръбата има изолация освен това е пропилен, но цялата къща е някак влажна. Преполагам понеже няма външни стени и прозорци, а само една стена и то половината от нея е външна. Там където е входа. до която и стена да долеппиш нещо след един месец зад него има мухъл. Пробвам сега с това церезит.... за 2 седмици таблетката свършва и напълва казанчето с вода.
Задачата е с повишена трудност от сборника за кандидатстуденти :wink:
Emerald - модератор
==
Последна промяна от Emerald на пон мар 23, 2009 11:30 pm, променено общо 1 път.

Тема "Преустройство, разпределение и изолация" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: