Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
kirofabv - специалист
Като съм тръгнал с ремонтите.... :)
Мога ли да боядисам с някаква текстилна боя авто тапицерия, която е от плат и плюш така, че да не ми остава по гащите след това :mrgreen:

Тук примерно пишат, че става за дамаски. На други места чета, че текстилните бои стават само върху естествени материали - памук, лен и т.н. (то това било само за тези на водна основа... май ?)
Последна промяна от kirofabv на вт май 29, 2012 1:30 pm, променено общо 1 път.
BanoTheWolf - специалист
:idea: Що не попиташ в някое химическо чистене за съвет? Аз например бях си дал коженото яке и го боядисаха и стана супер, ама преди товаааа...бях го омазал с някаква боя за кожа :lol: е не питай после кво стана :lol: :lol: :lol:
piron45 - майстор
kirofabv написа:
Като съм тръгнал с ремонтите.... :)
Мога ли да боядисам с някаква текстилна боя авто тапицерия, която е от плат и плюш така, че да не ми остава по гащите след това :mrgreen:

Тук примерно пишат, че става за дамаски. На други места чета, че текстилните бои стават само върху естествени материали - памук, лен и т.н. (то това било само за тези на водна основа... май ?)
Колега, технологията за боядисване на платове не е като да цапаш по картон или стена. Освен специалните бои е необходима и висока температура, фиксатори и др. Иначе можеш да ползваш някоя бабешка рецепта с орехова шума и подобни, но и там доколкото знам се иска варене.
kirofabv - специалист
Жалко. Предположих, че след като има текстилна боя в спрей няма да е нужно чак варене на плата или нещо подобно и мога просто да го пръсна ама явно не.
kirofabv написа:
Като съм тръгнал с ремонтите.... :)
Мога ли да боядисам с някаква текстилна боя авто тапицерия, която е от плат и плюш така, че да не ми остава по гащите след това :mrgreen:

Тук примерно пишат, че става за дамаски. На други места чета, че текстилните бои стават само върху естествени материали - памук, лен и т.н. (то това било само за тези на водна основа... май ?)
Имай в предвид, че при по светла тапицерия боядисването трудно може да го докараш напълно еднакво без следи от това което си правил. И евтиното излиза скъпо :rolleyes: Аз бих се отказал :)
kirofabv - специалист
Тапицерията е тъмно синя. Местата, които искам да обработя се намират на места, където няма триене - кората на вратата.
colyo - специалист
Ако ти идва отръки направо ги претапицирай, защото за всяка материя боята е различна и има различна технология на оцветяване. Работил съм в текстилна фабрика и съм вземал бои за проба. Боя на BASF за ПАН се измива от памук и полиестер.
kirofabv - специалист
Там е работата, че тапицирания панел на вратата е занитен за цялата кора с множество стопени "нитчета" от собствения си материал и отделянето му от цялата картинка здрав е почти невъзможно.

Тема "Боядисване на авто тапицерия." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: