• 1
  • 2
Изпратете снимка на всички ваши стандартни и нестандартни решения.
Dare_Devil
Нужен ми е съвет как да предпазя изделия от стоманена ламарина от ръжда. Уловката е, че не може да се боядисват, защото в случая е важна визията на блестящ метал. Освен това не мисля че и лак би бил добра идея, защото понасят механични удари, и на практика при всяка употреба лакът ще се люпи. За момента единственото, което съм измислил е да ги държа намаслени докато стоят прибрани, но по време на употреба все пак се случва да овлажняват и да трябва след това да се чисти ръжда... Някой да има идеи?
alsted - майстор
Неръждаема ламарина?
VLADO66 - майстор
Не знам каква визия търсиш,пробвай с фосфона киселина-преобразува ръждата в железен фосфат.
schuldiner - майстор
Стана ми интересно и се зарових в един сайт за брони, мечове, шлемове и разни такива. Та един от големите колекционери препоръчва ръчно смазване с тънко масло за консервиране и ръчно полиране при употреба. Това си е съвсем в духа на традициите (т.е. доказано) и според него било по-добро от съвременните средства, пък били те и нанотехнологии. Не знам, тия са малко луди, ама пък доста пари са похарчили, а и нещата им изглеждат перфектно...
Dare_Devil
Всъщност питам именно за поддръжка на брони - след последното използване, когато проведохме поредица битки под дъжда, се налага да стържа чудовищни количества ръжда от доспехите си, които уж бяха добре намазани с оръжейна смазка. Та затова се замислих за някакво по-постоянно решение. Както споменах - лак ми се струва неудачен вариант, защото смятам че ще се лющи при сблъсъците и паданията. Оръжейната смазка явно не помогна в случая...
lov - майстор
Защо си мислиш че всички оръжейни смазки служат за консервиране. В същност повечето от тях са с функция да разтварят нагара и полепванията по цевите.
Поинтересувай се от гресите които се ползват в хранително вкусовата промишленост. Не са скъпи за разлика от някои други оръжейни смазки базирани на органичен състав. Предимствата им са че не поглъщат вода, дори да попадне върху кожата не е проблем всъщност може да си я ядеш с лъжицата. Една туба от 400гр. в зависимост от модела е 15-20 лева.
Dare_Devil
@lov: благодаря за съвета, ще проуча как мога да намеря такава. А за оръжейните смазки - бях се насочил към тях, защото така ме бяха посъветвали.
stiv1961 - майстор
А с ГОИ - 54 пробвал ли си?

Прикачен файл

images.jpg
images.jpg (3.7 KиБ) Видяна 4061 пъти
Dare_Devil
Не бях я чувал, но се зачетох сега за нея онлайн и според отзивите би трябвало да ми свърши отлична работа. Поръчах малко за пробата, и ще видим как ще се държи.

Междувременно някакви идеи за сваляне на ръждата без да си откачам ръцете от шкурене?
Фитилчо - майстор
Ако е полирано, и има ръжда - си взимаш един "прав флвкс" купуваш си паста за полиране и кече и ги минаваш пак.

Полирани ли тряба ва да изглеждат?
  • 1
  • 2

Тема "Антикорозионна защита" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: