Напишете въпрос свързан със санирането.
volverine - специалист
Привет на всички.
Наскоро си достроих една стаичка в допълнение на къщата, намира се на село. Стигнал съм до това каква да е облицовката отвън, мазилка или изолацийка със сттиропор, стените са тухлени.
Аз искам да си ги направя със стиропорче културно като белите хора, но ме притеснява факта, че има доста гризачи и да не би да им хареса стиропора и да се заселят в него, и после познайте от направените дупки от тях като влезне влага какво следва.
Та въпроса ми е, как стоят нещата със санирането по селата имал ли е някой проблеми със споменатите по горе животинки?
П.П. Още една питанка по колко дюбела се слага на 1 бр стиропор и какво да е разположението им, какво лепило да използвам за залепяне и какво за външно запечтаеване?
lambov - специалист
Ot 6 do 8 дюбела нам2 се слагат. Лепило за топлоизолация ще използваш. А относно топлоизолацията ти задължително ще я запечаташ с мазилка, ако искаш да бъде както трябва направена. А относно гризачи и гадинки - НЯМА ДА ИМАШ НИКАКВИ ПРОБЛЕМИ , те мазилки не ядат, а ако се притесняваш за плесен и бактерии - повечето качествени мазилки са с антибактериални свойства. Такаче действай! Успех...
volverine - специалист
Благодаря колега :)
Ivan_Kurtev - специалист
Здравей колега,
не трябва да имаш притеснения за изолацията си.
Ако се направи както трябва и се ложат подвеждащите шини няма как да се вмушат вътре гризачите.

Препоръчвам ти минимум 6 см EPS или както се казва стиропор + лепило за топлоизолация залепено на рамка (който ти даде разход по 5кг те лъже), също така хубава шпакловка за топлоизолация и разбира се не слагай проклетата бяла китайска мрежа за 50 стотинки.
Тя прецаква почти всичко сложи една хубава алкалоустойчива и няма да съжаляваш.
6 до 8 дюбела наистина е нормално.

А за крайната мазилка и цвета е важно да знаем в какъв регион е къщата ??/ Морски , Планински?? Ветровит или Студен...
Една добра система с мазилки и изолации ще ти дойде като материали около 24-26 лева на квадратен метър.
Говоря за качествени материали + около 21 до 25 лева за труда значи се вързва някъде около 50 лева всичко .

Успех ако имаш нужда от нещо на среща сме.
volverine - специалист
Здравей. Първо искам да благодаря за паоясненията и тогава да започна да задвам въпроси :)
1. Какво представлява подвеждащата шина и за какво служи?
2. Какво лепило ще ми препоръчаш, гледам тука използват лепило Dekofix, и за запечатване някакво DekoFlex май беше с фибри, тези добри ли са?
3. От къде мога да разбера, че мрежата е алкалоустойчива?

Къщата се намира в Североизточна част на страната, близо до гр. Разград, и климата според мен е умерен, т.е. си има и студове, жеги, дъждове и сняг, не е покрай морето близо до плажа или на планина (де да беше на едно от двете :-D ).
П.П. Мога ли да залепя стиропора направо в/у тухла, не трябва ли да направя нещо преди това?

Тема "Моля за съвет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: