Напишете въпрос свързан със санирането.
EDI - майстор
Няма проблем с гранитогреса.Аз си налепих един ред, затова, те съветвам.Греса не пропуска никаква вода, докато за камъка и фугине му, не гарантирам.Греса можеш да си го подбереш и на цвят -аз си сложиш СОЛ и ПИПЕР дето му викат, става бомба.Иначе може и камък - разликата е, че с камъка е 2 пъти по евтино.Камъка е около 7 лева, а греса над 13 лева.
За лепилото норма няма - зависи от фасадата.На равно с гребена, на нерабно на кюфтета.Когато е на кюфтета, поне 9 кюфтета.
Слага се фибран на тухли, проблем няма.Само една тънкост от опит.Ако слагаш от зеления ЕКОФИБРАН или друг подобен за основи, той е гладък от двете страни.Кажи им на майсторите да го надерат с много едра шкурка при лепенето и при шпакловането.Те ще ти кажат, кой глупак ти каза това нещо.Ти им кажи, да го направят, без да приказват много.
За силиконовата твой избор, добре е, ако имаш отделени повече парички.
strash - помощник
Здравейте ! В статията за саниране и топлоизолация, а и във форума, не намерих отговор на въпроса : с какво /с какъв инструмент/ се пришлайфат топлоизолационните плоскости? Живея в малък град и магазинерите ме гледат "умно" след като им задам въпроса. Налага се да пришлайфам на места 3-4 милиметра, но на 2-3 места се налага пришлайфане около 1.5-2 см. Благодаря Ви предварително ако ми помогнете !
EDI - майстор
Не съм чувал да има специален инструмент, защото когато се лепи, не би следвало да се получават ръбове между панелите.Карай с макетен нож.Изрязвай, защото може да шлайфаш с шкурка 20-40, ама не знам боклука какво ще го правиш, вали като сняг.........Но там, където си рязал или шлайфал винаги ще има гърбица.............

Тема "Няколко питания за външна топлоизолация на сграда" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: