• 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 66
Напишете въпрос свързан със санирането.
Vancuver - помощник
@velsi, няма двуплоскостно отваряне.

Може ли да ми препоръчате към кого бих могъл да се обърна за слагане на допълнителни панти?
stiv1961 - майстор
Щом е едноосово ,,GU" имат ,,средни панти". Монтират се лесно. Тоя език мисля също се регулира. Но това е работа на ,, фирмаджията" :-D , който е правил прозорците. Защо не са сложили средни панти :?
П.П. търси склад за обков за алуминий и ПВЦ- средна панта за обков ,,GU".
Vancuver - помощник
Отново да попитам направо дали бихте могли да ме насочите кой би могъл да го направи за София?
stiv1961 - майстор
По- късно някой софиянец може да се включи, сега всички са извън града- я на село :-D , я на ски. Дадохме ти насоки за ,, направи сам", от тук нататък темата придобива ,, комерсиален характер" :-D
velsi - Почетен майстор
stiv1961 написа:
... търси склад за обков за алуминий и ПВЦ- средна панта за обков ,,GU".
Не е задължително да са GU, могат да се сложат всякакви.
stiv1961 - майстор
Може, предложих марката защото обкова му е такъв :)
velsi - Почетен майстор
Знам, но примерно Сигения или Мако е по-добър избор.
tarlyo - специалист
velsi написа:
Знам, но примерно Сигения или Мако е по-добър избор.
Абсолютно!. На ГУ скритата панта е боклук. МАКО или ROTO препоръчвам аз. А най-добре външна панта, дори по 2 броя на крило. Само, ако търсиш ти, да ти дадат за 13мм обков. Монтажа не е сложен, дори и без шаблон..
MASTER - специалист
Vancuver написа:
Трябва ми помощ с два "френски" прозореца - и двете крила духат "отзад" между пантите. Като цяло ми е странно защо толкова голям прозорец е направен само с две, а не с три панти, но... Даже има и луфт между тях - вижда се на снимките.
Има ли спасение и какво е?
Става дума за най разпространената грешка при монтажа - монтажите винтове по средата на касата са затегнати толкова, че касата вече не е правоъгълник, а има бъчвообразна форма.
( Правилният начин за монтаж е между стената и касата да има дистанционни трупчета при всеки винт, а рутинния и бърз начин е да се стяга,като с ръка на касата се контролира пристягането и се спира преди да почне да поддава, а след това се контролира линейноста с дълъг нивелир)



Премери по широчина вътрешната страна на касата най горе, най долу, и по средата. После кажи колко милиметра е по широка в средата.



Ако случайно е монтирана правилно, и няма разлика - тогава крилата са направени по тесни.

Но 95% та смятам че е първият варянт.

Спасението е монтиране на външни панти с оси. Скритите панти няма да помогнат, защото просто луфтът мевду каса/крило е по голям и няма да сработят.

Ако в средата касата е по широка с над 8 мм, ще трябва допълнително и да се доразпъне крилото с стъклопакета, така че формата на крилото да добие долу - горе формата на касата.

Всичко това е пълна дивотия, най добре е да се потърси рекламация и който е осрал пейзажа да си го оправя. но явно в случая това не сработва. :?


По принцип две панти са предостатъцни за едно прозоречно крило, стига да са подбрани правилните профили, правилните метални усилващи профили, правилният обков, и е монтирано правилно.
kozl - майстор
И при мен духа по средата на вратата от към пантите. Преди бях писал за проблем от некадърен монтаж и реглаж. Вратата беше успоредник, вместо правоъгълник. Освен това по средата м-у пантите има една псевдо панта да притиска профила към касата в затворено положение. Оня некадърник мАстора я бе така нагласил, че като затвориш вратата езика удряше в плътната част в резултат на което и двата вертикални профила се бяха огънали с изпъкналото към дръжките. Изкривените профили ги изправих, но с подлагането под стъклопакета - не се справих и се наложи да извикам помощ от Валда.
Сега псевдо-пантата е центрована по вертикала, но има луфт в посока крило-каса и духа. Т.е. псевдо-пантата не притиска, като не и стигат 2 мм. За 2 мм не ми се пробиват нови дупки, трябва нещо друго да измисля. Или да монтирам средна панта :?
И понеже имам още една врата от същата дограма - там псевдо-пантата притиска, уплътнението затиска и на ветеро да дуа му не стиска :lol:
  • 1
  • 29
  • 30
  • 31
  • 32
  • 33
  • 66

Тема "Регулиране обков PVC дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: