Напишете въпрос свързан със санирането.
viking - напреднал
Здравейте всички!
В момента съм се захванал с голяма мизерия, изривам сгурия от каратавана и ще слагам вата.
Но се чудя как да третирам пространството от което съм махнал сгурията за да се обезпраши и заглади с някакво лепило ли знам ли има ли грундове някакви. Помагайте ако някой го е правил приемам всякакви съвети и снимки, гадна работа е днес яко се надишах.
И друго макар че четох много теми още не съм си изяснил къде да сложа пароизолацията(иначе отдолу са спални и хол няма бани и кухни) та и за това ще ми трябва акъл.
А за ватата имам идея между гредите и после перпендикулярно още един слой и може би по краищата малко място за вентилация (гледах в един клип че така го правят не докрай) и отгоре душаме за да го ползвам за склад за багаж
viking - напреднал
Тавана е готов за полагане на изолация,изчистен и изметен до летви.
Сега чуденето за изолацият. Спрял съм се на стъклена вата.
Още веднъж ситуацията:
последен етаж селска къща гредоред със летви и мазилка. Искам да изолирам тавана на стаите отгоре с вата от долу ще се поставя картон.
Подпокривното пространство е необитаемо, нямам никакви течове покривът е сменен плътен обков с дъски мушама(черна хартия)и ондулин
има три тавански прозорчета на южната фасада които според мен осигуряват добра вентилация на тавана.
Трябва ли да се поставя пароизолация
отдолу и къде под картона ли или отгоре върху и между гредите?
Може ли да се положи директно вата без паро изолация ще се създаде ли конденз .
Гледам едни клипове в ютюб там я слагат ватата без нищо, други запечатват с паро изолация.
и незнам как да го изпълня
Това което ме притеснява ако не сложа пароизолация е конденз и намокряне на ватата и гниене на дървото.
при слагането на Пароизолация ме притеснява запаряване на помещението вътре
стените не са изолирани.
gechev - специалист
Щом отгоре е сухо не слагай пароизолация. Остави парите да излизат спокойно, само затвори добре ватата за да не те посетят мишките, че много я обичат за живеене.
viking - напреднал
Благодаря :-D
Ами ще слагам май така после ако загние някъде ще изхвърлям проба грешка
сега ще сложа 10 см между гредите
и по нататък още 15 см напречно като мисля да накова едни дървени профили с опция върху тях да се сложат дъски за дюшеме за ходене и складиране
Нещо ватата по магазините(В Пазарджик и в Благоевград оглеждах) най-дебелата е само 5 см другото май е на поръчка може би онлайн ще поръчвам или ще се разходя до Сф. или Пловдив
Мисля да слагам на Урса
kozl - майстор
gechev написа:
само затвори добре ватата за да не те посетят мишките, че много я обичат за живеене.
Това за стъклената вата ли става въпрос? Аз доколкото знам, на мишоците хич не им е кеф в стъклената вата.
viking - напреднал
Да на стъклена съм се спрял на рула, може би Урса или Кнауф.
Урсата май е с най добри показатели 10 см въпроса е че само по интернет я намирам по магазините в провинцията има само 5 см.
Утре имам път до София препоръчайте къде да потърся

Тема "Обезпрашаване на каратаван???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: