Напишете въпрос свързан със санирането.
Yanaki Nikolov - помощник
Здравейте,

живея в мезонет строен 1997 г. и трябва да направя вътрешна топлоизолация, защото тази зима едва се вдигаше 19 градуса в помещенията.

Фактическата обстановка е следната:

1. Трябва да се изолира 2-ри етаж на мезонет разпределен - 2 стаи и коридор. Конструкцията е следната: Трите стаи са иззидани с тухли четворка до бетонна плоча, на стените, както и на тавана не е полагана никаква изолация, както и не е полагана мазилка. Всички стаи имат скосения, като покривът над стайте е изпълнен с дъсчена конструкция на която са сложени бетонни керемиди. Между дъсчената конструкция и стените се образуват въздушни джобове. Не е възможно поставяне на външна изолация на стените и плочата, тъй като трябва да се разкрие целия покрив.

2. С оглед на изложеното искам да попитам майстори или хора, които са си правили вътрешна ТИ каква система за изолиране на избера. Стайте са ниски и не искам да губя повече от 5 см. в изолация. След като се поразрових в интернет съвсем се обърках.
Ориентирал съм се към следните системи - Multipor 50 мм. на Итонг, Каменна вата 50 мм с гипсокартон, Селитрон 6 мм.
Интересувам се кой е най-добрия вариант от гледна точка на необразуване на мухъл в помещенията, както и кой материал е най-добър изолатор. Моля, да не се впускаме в идеологически спорове, кой какво прави и с какви материали. Интересува ме суха статистика, коефициенти на топлопропускливост, паропропускливост и т.н.

Благодаря предварително!
Последна промяна от Yanaki Nikolov на вт апр 04, 2017 9:10 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Стая в множествено число "стаи", се пише с И, а не с "и кратко" (Й)
Yanaki Nikolov - помощник
Оправих правописа :) Сега моля по темата
plamen6703 - майстор
Янаки, ще инвестираш не малка сума пари в топлоизолация, а тя изисква проект и изчисления...
Не е ли най-доброто като вариант да се обърнеш към специалист, който да дойде на място в жилището, да направи огледа да види какво е положението, да седнете и на място конкретно да обсъдите какво искаш и какви възможности предлага специалиста да за отговори на изискванията ти. Според мен така е сериозно да постъпиш, ако търсиш наистина ефективен резултат. Другото ще бъде направи това, направи онова, това е добро, това не е добро и ефекта за теб ще е клонящ към нулата. При всички положения, независимо от избора ти желая успех!
Yanaki Nikolov - помощник
plamen6703 написа:
Янаки, ще инвестираш не малка сума пари в топлоизолация, а тя изисква проект и изчисления...
Не е ли най-доброто като вариант да се обърнеш към специалист, който да дойде на място в жилището, да направи огледа да види какво е положението, да седнете и на място конкретно да обсъдите какво искаш и какви възможности предлага специалиста да за отговори на изискванията ти. Според мен така е сериозно да постъпиш, ако търсиш наистина ефективен резултат. Другото ще бъде направи това, направи онова, това е добро, това не е добро и ефекта за теб ще е клонящ към нулата. При всички положения, независимо от избора ти желая успех!
Точно така и ще постъпя, въпросът е, че искам да събера възможно най-много мнения. Също така, уви, не съм сигурен, дали майсторите, които ще дойдат ще дадат най-правилните решения.
plamen6703 - майстор
Yanaki Nikolov написа:
plamen6703 написа:
Янаки, ще инвестираш не малка сума пари в топлоизолация, а тя изисква проект и изчисления...
Не е ли най-доброто като вариант да се обърнеш към специалист, който да дойде на място в жилището, да направи огледа да види какво е положението, да седнете и на място конкретно да обсъдите какво искаш и какви възможности предлага специалиста да за отговори на изискванията ти. Според мен така е сериозно да постъпиш, ако търсиш наистина ефективен резултат. Другото ще бъде направи това, направи онова, това е добро, това не е добро и ефекта за теб ще е клонящ към нулата. При всички положения, независимо от избора ти желая успех!
Точно така и ще постъпя, въпросът е, че искам да събера възможно най-много мнения. Също така, уви, не съм сигурен, дали майсторите, които ще дойдат ще дадат най-правилните решения.
Не си ме разбрал правилно, за изпълнението ще търсиш майстори, а за проекта по изграждане на топлоизолацията ти трябва проектант, който на място да види какво искаш, да ти каже какво е възможно като изпълнение и да ти изготви проект, който ще реализират майсторите или монтажниците, кой както иска да ги нарича :)
Та на първо време търси проектант и след това майстори!
andy_forresite - майстор
На таваните - фибран 5 см от този дето е като вафла.
На стените - гипскартон с вата. Зад картонЯ пароизолационно фолио със застъпване.
Отгоре шпакловка с мрежа и латекс.
Вече ако искаш разни скрити осветления из тавана, ще трябва и той да е с вата с гипскартон на конструкция.
Yanaki Nikolov - помощник
plamen6703 написа:
Yanaki Nikolov написа:
plamen6703 написа:
Янаки, ще инвестираш не малка сума пари в топлоизолация, а тя изисква проект и изчисления...
Не е ли най-доброто като вариант да се обърнеш към специалист, който да дойде на място в жилището, да направи огледа да види какво е положението, да седнете и на място конкретно да обсъдите какво искаш и какви възможности предлага специалиста да за отговори на изискванията ти. Според мен така е сериозно да постъпиш, ако търсиш наистина ефективен резултат. Другото ще бъде направи това, направи онова, това е добро, това не е добро и ефекта за теб ще е клонящ към нулата. При всички положения, независимо от избора ти желая успех!
Точно така и ще постъпя, въпросът е, че искам да събера възможно най-много мнения. Също така, уви, не съм сигурен, дали майсторите, които ще дойдат ще дадат най-правилните решения.
Не си ме разбрал правилно, за изпълнението ще търсиш майстори, а за проекта по изграждане на топлоизолацията ти трябва проектант, който на място да види какво искаш, да ти каже какво е възможно като изпълнение и да ти изготви проект, който ще реализират майсторите или монтажниците, кой както иска да ги нарича :)
Та на първо време търси проектант и след това майстори!
Приятел, за първи път чувам за проектанти, които да се викнат преди майсторите. Аз разчитам на майсторите да дават мнение :) Даже не знам къде да търся такъв специалист :-D :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Yanaki Nikolov написа:
... Трите стаи са иззидани с тухли четворка до бетонна плоча...
Стените са бетон и тухла ли?
n_a написа:
Стените са бетон и тухла ли?
Ако може аз да попитам за бетон, външни стени на жилищният блок ...
Какъв би бил най-добрия начин за вътрешна топлоизолация на тези външни стени, а и на целия таван в апартамента?

Благодаря предварително!

Тема "Вътрешна ТИ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: