Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, преди 2 години си сложих на северната малак стая 5-камерен профил КБЕ с 24 мм стълопакет, след миналата година го смених с троен стъклопакет 4с/бяло/ка. Гледам, че тази година пак има кондез. Когато градусите бяха до -1/-2 беше малък, но понеже сега градусите падат до -10 градуса и гледам, че пак има доста кондез по стъклопакета от долната страна.Понеже гледам, че се образува кондез около ъгълчето, където се пада точно между пвц профила и перваза http://store.picbg.net/pubpic/A6/BB/0de ... 67a6bb.jpg . Понеже очаквах първо кондеза да е доста по-малък, спрямо стария пакет 24 мм двоен, но възможно ли е да се образува вода/кондез в района на този ъгъл, понеже като ми слага новия стъклопакет преди Коледа са сбъркали държачите и има разстояние между тях. И като се образува Кондез тръгва сигурно надолу в крилото и по някакъв начин избива в ъгъла на перваза, или просто като са монтирали дограмата 2016 г. нещо са направили като хората. Мислех си за северните стая и кухнята да сложа тази година външна изолация и конкретно на тази стая външни алуминиеви ролетни щори. Би трябвало да изчезне доста кондеза, защото би трябвало да вдигне и самите градуси на дограмата.

Вторият ми въпрос е понеже миналия септември, правихме ремонт в коридите и хола на апартамента, който се пада изцяло южен. Сложихме плочки на пода и стените един карто да се изправят и ги боядисахме и сложихме окачен таван. Там сложихме изцяло нова 5 камерен профил Кьомерлинг с 44 мм троен стъклопакет. Помещението е доста голямо и до преди да паднат градусите до -10 нямахме проблеми, единствено се запотяваше един прозорец от външната страна. Сега гледам, че след като паднаха градусите и там е почнало да се образува малък кондез по двете отваряеми крила, като е малко по-голям на този средния прозорец, който не се отваря. На същия този среден прозорец, видях че от външната страна, явно от се е изпотил и е замързнала малка част и се образували снежни снежинки от външната http://store.picbg.net/pubpic/D4/AE/143 ... 51d4ae.jpg. Това нормално ли е , конкретно за хола с такава дограма и голямо помещение.
preslav - майстор
Ако под миналия Септември имаш предвид 09.2017 г. съвсем нормално е жилището ти да е пълно с влага след ремонта. Сега му е времето да проветряваш редовно, а през лятото да оставиш врата или прозорц постоянно отворени на зъб - догодина няма да имаш тези проблеми. При нас в момента е -8 и имам 5 мм. мъгла около долния дистанционер.
kozl - майстор
Набави си влагомер. Моя съпружка простира в стаята. Конденз по стъклопакета - бол. Сутрин проветрение, около час стои открехната вратата и конденза отлетел.
miliad - майстор
По въпросa зa нaличието нa кондез по хипер термоизолирaщaтa догрaмa- прочети кaк и при кaкви условия водните пaри кондензирaт върху по-студени повърхности.
A относно кондензa в ъгълa между подпрозоречния первaз и профилa нa прозорецa кристaлното кълбо предполaгa, че монтaжниците сa неглежирaли изпълнението нa връзкaтa дъскa/прозорец, и от тaм нaвлизa някaкво количество свеж, студен ветрец.
Стъклодържaтелите нямaт нищо общо в случaя. Aко те не сa нaред, ще тече- a не кондензирa. :wink:
В интерес на истината, като си сложа ръката на ъгъла между перваза и пвц профила се усеща една хладина и като малко течение. Интересното е, че една и съща голяма фирма ми монтирва и двете дограми. По-скъпата дограма я направиха почти чудесно, може би защото си бях у дома и що годе наблюдавах майсторите. А за първата, баща ми беше у дома. Явно заради това се образува там кондез, защото на практика е влиза студен въздух. По принцип по някакъв начин, може ли да се запечата това. Мислех си с някакъв силикон, ама дали ще изглежда хубаво от край до края на този ъгъл да го мина, но се притеснявам да не влезе вътре и да направя по-голяма беля.
miliad - майстор
То по принцип нa силиконa мястото му е тaм вътре между профилите, мa е приключил тоя вaриaнт.
Нищо не пречи дa сложиш и дa видиш кaкъв е резултaтa.
Може дa помислиш и зa вaриaнт, зa силиконирaне и от външнa стрaнa. Не знaм тaм кaк сa решени нещaтa.
Тотално съм разочарован от фирма Валда. Една дограма я направят добре, друга я осерат. Изображение, след големия студ през ноща :D. за първи път се получава, поне като си сменихме стъклопакета, влагата намалява, но си я има пак. Интересно, че се образува кондез и между този ъгъл и крилото на прозорците и около изолиращата гума на крилото. Вече драстично се замислям, за изцяло нова дограма. Едва ли външна изолация, ще намали кондеза и повода да се образува такова нещо.
Hursa - майстор
Проверете дали добре уплътняват и двете уплътнения на крилото. Предполагам, че прониква студен въздух, макар и малко и охлажда тази повърхност на ПВЦ профила в непосредствена близост. Вижте, как е оформено уплътнението в ъгъла - не трябва да е рязано, защото така се образува въздушен канал, а и му намаляват топлоизолиращите качества. Не трябва да се образува и изпъкналост, там където е "пречупено" на 90 градуса - така могат да се образуват две въздушни междини точно до "изпъкналостта".
За "фугата" между ПВЦ профила и ПВЦ перваза - мисля, че това е подходящо - предлагат го много фирми, не само тази.
Ще можете добре да запълните фугата отвътре и да залепите там този декоративен профил, който ще прикрие полиуретана или силикона и допълнително ще топлоизолира и уплътни този "ъгъл".
8180 - майстор
Hursa написа:
За "фугата" между ПВЦ профила и ПВЦ перваза - мисля, че това е подходящо - предлагат го много фирми, не само тази.
Аз съм го купувал PVC - бял. Почти не се забелязва и върши работа. Практикер/Бриколаж по памет.
Следващия път вдигах скандал на майсторите за това уплътняване. Все си мисля, че има и стандартно решение, което в БГ спестяват.

Тема "Влага/кондез на ПВЦ дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: