Напишете въпрос свързан със санирането.
ZMeyGorianin - майстор
не проветряват-щото им седят нон стоп прозорците затворени...
Опааа работата стана дебела- викай полициата :? . Щом прозорците не се отварят дълго време може да ти мирише на труп :shock:
Сега сериозно- не виждам как ще премине каквато и да е миризма през тухла, замаска и шпакловка. При мене /живея на последен етаж/ сутрин като се усамотя в тоалетната и разбирам какво закусват тези под мене, защото са си включили шрима към тоалетния отдушник. Та по тази логика огледай се за такива вентилации, комини и т.н. откъдето може да се пренесе смрадта.
bacekoko - напреднал
Хора, нека оставим смешната страна - на страна :)

Значи смърди само в спалнята.
Ето скица на апартамента за онагледяване:
Изображение

Както се вижда-допирът ми със въпросните съседи, след което нанасяне започна да понамирисва, е само една стена. Няма комини, няма дупки за тръби и т.н. Някак прониква през стената. Как-не мога да си обясня. В другите стаи не намирисва. Не са клошари, няма труп, предполагам дори не пушат в тази стая-защото там им спят децата...що за хора незнам...
KIBRIT - специалист
В антрето имаш ли някакви кранове за парно ?
Не са ли разположени вдясно от входната врата-т.е. на стената на спалнята ?
Абсурдно ми се струва през стената да минават миризми.
ralev - специалист
:shock: Да не би миризмата да си е в твоя апартамент, а ти да го свързваш с нанасянето на съседите. Умряла мишка зад гардероба? :? или отмъщение на много ядосан и недоволен майстор да ти е чукнал яйца в шпакловката :shock: Не искам да те засегна но е много странно, да се просмуква миризма през стената освен ако не е панел с големи отворени фуги м/у панелите.
bacekoko - напреднал
KIBRIT написа:
В антрето имаш ли някакви кранове за парно ?
Не са ли разположени вдясно от входната врата-т.е. на стената на спалнята ?
Имам, пропуснах да ги начертая, защото са в ляво от входната врата-до банята...

Иначе аз пряко с майстори не съм имал-блока е в завършен вид.
Сега може да са и пикали в замазката (което си е силно вероятно) -нямаха кенеф и пикаеха на всякъде където им падне...
Ама защо в спалнята силно смарди?
Нямам умрели плъхове в ъглите-пренесохме се много грижливо и подредено.
Кофтито е че там ни е гардероба с всички дрехи(изпрани и не иде от тях, за питащите)...

Има прекарани тръби за парно, които са от коридора до всяка стая и са затапени с тиско засега-да не би от тех да иде нещо, но те никога не са пълнени...

И според мен не може да преминава миризмата през стената, ама нещата съвпаднаха с тяхното нанасяне, жената е обедена, аз не толкова-опитвам се да анализирам всичко... :?

Сега съм затворил прозореца и утре ще се опитам да анализирам миризмата в спалнята сравнена с външната и с тази в хола в който спя...
Chefo77 - майстор
Според мен най-лесно и безпроблемно е да звъннеш на вратата им и да си кажеш проблема (разбира се като не започваш с "Мараба, смърдел"). Целта е да те пуснат в стаята, от която според теб "ухае". И аз съм на мнение че няма как да минава през стената смрад, освен ако някой суперумен майстор не е слагал 4-ките проходно и отсреща не складират умрели мишки.
radius - майстор
Да нямате обща дупка, например някой контакт на стената или разпределителна кутия?
DLG - помощник
лошо е това което се случва!!!

мойте варианти са 3 ;)

1. Ако кооперацията е нова може стената да е от 4-ка тухла и стената която Ви дели да е от "изправена" тухла, тогава вероятността да проникне мирис/смрад от комшийте е голяма

2. Извикай майстори да пуснат силикон по ъглите и да прешпакловат надебело стените, така че ако има пукнатини да се скрият и затворят отдушниците на лоша мирис

3. Прави се изолация с Гипс картон на конструкция като се полага дебел найлон/наелон който ще неутрализира и спре миризмата - задължително майсторите трябва да знаят за какво иде реч и да знаят, че положението е сериозно

4. (в кръга на шегата) Да не си ритнал някой стар чорап под спанята?
Todor - специалист
Едни познати закупиха ново строителство на зелено. Периодично минаваха да гледат до къде са стигнали майсторите, които системно пикаеха в един ъгъл на банята (не им се слиза до долу и там най-близко.). Смърдеше ужасно, но след време се отмириса, а и плочки отгоре...
Според мен ако толкова мирише от тия съседи, то би миришело и на самия етаж на стълбището. А и при влизане и излизане от жилището ще "парфюмират и целия вход.
Увери се от къде мирише, незнам дали ако се намаже стената с няква хидро изолация дали не би помогнало.
bulhomes2 - майстор
И аз като radius мисля, че идва от контакти или кутии гръб в гръб на общата стена. Ако темата е още валидна (че е малко преминала) първо опитай да запушиш горе-долу херметично кутиите и контактите на тази стена, пък ако не намалее аромата - тогава се хвърляй в приключения с найлон и гипскартон.

Тема "Проблем с лоша миризма от съседите" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: