• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
Случаен
masteradmin написа:
Ами първо немисля че влагата е като вятъра за да върви от по-голяма концентрация към по-малка.
Admin,
Като вятъра е :!: , колкото и неудачен да е примера.

Master,
Ако се считаш за такъв, по-внимателно с твърденията :idea:
Темата е дискутирана подробно и нееднократно във форумите на Imoti.net и Isover.bg - виж накъде духа вятъра :)
masteradmin - майстор
Дълбоко си прав. Това че съм админ не означава ,че знам най-много от всички. Всеки пише мнението си. Целта се ражда в спора. Качвайте и снимки(ако може по темата разбира се) доста си поиграх докато кача този MOD. Успехи
jordanvass - майстор
Re: Случаен

Ааа, на доверие хората приемат само съществуването на Господ! И то далече не всички! Останалите твърдения се доказват. С формули, с графики, с чертежи, може и с логично обяснение. А твоето беше добро. И убедително. Не съм се замислял наистина, че може да е по-важна не относителната влажност (която зависи от температура, налягане, състав и чистота на въздуха и т.н.), а абсолютната (или както там се нарича). Наистина е логично да е така, макар, че в първия момент на човек му се струва, че точно относителната влажност показва колко влага може да поеме въздухът и на къде да се движат водните пари. Абе наистина физиката си е хубава и фундаментална наука, ама трябва повечко да се чете!
Благодаря за обяснението. Бъди здрав! И весели празници!
Гост
jordanvass написа:
Re: Случаен

Наистина е логично да е така, макар, че в първия момент на човек му се струва, че точно относителната влажност показва колко влага може да поеме въздухът и на къде да се движат водните пари.
Jordanvass,
Честита коледа!
Точно така е по дефиниция за отн. вл. Само с едно допълнение - ПРИ определена температура. При друга темп. - дефиницията е същата, но процентите са други. А водната пара (абс. влажност) - в грамове или др. се запазва непроменена докато не кондензира или въздуха се смеси с друг.
Оттук идват честите проблеми, следващи санирането. Уплътнява се жилището, прекратява се соц. въздухообмена, икономисва се отопление и често резултът е конденз.
Това с дишането на стените е по-сложно и "според зависи".
А най- ме е яд, че търговци на дограма, изолации, термопокрития (тия последните са и титли) се правят, че не са ги чували тези работи. Сега вече се отваря "ниша" за електроизсушители.:wink:
Успешна 2006 в полето на DIY (наскоро се чудих на това съкращение - значело DO IT YOURSELF) :D
  • 1
  • 2

Тема "Живеем на последен етаж." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: