• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12
Напишете въпрос свързан със санирането.
nihonjin - специалист
Каня се да лепя Фибран с пяна за вътрешна изолация (вътрешната страна на външните стени) и се чудя има ли нужда да се дюбелира. Какво ще кажете?
a1ex - помощник
Модератор : теб ти се е случвало , а аз това работя ! Като казваш че е по евтино , може би в твоя случай да е излезнало по евтино , но по принцип не е ..

А за стълото винаги когато ни се налага да го правим предупреждавам клиентите че няма да слагаме дюбели , като все пак си им давам 5 години гаранция за изпълнение ! По думите на ДАУ тъхната пяна има гаранция 20 години при положение че не е изложена на слънчева светлина , тъка че аз нямам притеснения относно дюбелите .. :) НО е хубаво да се слагат все пак ...


nihonjin не ти препоръчвам да го правиш това .. пяната е проложима по принцип за стереопор , незнам с фибрана дали ще имаш някакъв ефект .. но пък зависи и от фибрана , във всички случай не си взимай гладък фибран ! А за пяната се обръщай към производителите .. мисля че те най-добре ще ти кажат става или не .. Доколкото помня на ДАУ не ставаше за фибран .. нямам опаковка под ръка немога да ти кажа повече ..
Takezo Sensey - модератор
nihonjin написа:
Каня се да лепя Фибран с пяна за вътрешна изолация (вътрешната страна на външните стени) и се чудя има ли нужда да се дюбелира. Какво ще кажете?
Не се чуди, а следвай технологията ! От 6-8 дюбела на квадрат все пак са по 10 стотинки не ги спестявай . :)
nihonjin - специалист
Не се чуди, а следвай технологията ! От 6-8 дюбела на квадрат все пак са по 10 стотинки не ги спестявай .
Да, май ще следвам технологията. Не ме притесняваха парите, а по скоро допълнителния труд.

За Фибрана, първо ще пробвам на малък участък. Иначе скоро лепих Фибран със стандартно лепило за топлоизолация. Много съм доволен от награпения със застъпване - 30мм и ще продължа с него.
greentree - специалист
Ще упомена в темата за неяснотата дали пяната на DOW може да лепи XPS.В Пловдив работя с един от строителните складове предлагащи основните продукти на DOW и лично ме увериха ,че въпросната пяна става както за EPS,така и за XPS.Видях няколко мостри на залепен XPS....беше си доволно здраво! :wink:
unclebim - специалист
С InstaStik на Dow съм лепил XPS на стара стена, няма проблем, здраво си е. За него производителят си казва че е и за XPS. За другите не знам.
nihonjin - специалист
Малко инфо.
Ходих на изложението в Интерекспоцентъра и там фирма Tekla показваха подобна пяна. Казаха че може да се купи от склада им на "Рожен" 22 (София) на цена 12 лв. флакона 750мл. Не съм ходил още лично, така че цената не е проверена.
rap66 - специалист
Да не отварям отделна тема ...

Полиуретановата пяна доколко е паропропусклива
EDI - майстор
Мисля, че е доста пропусклива, освен това, не е на цялата площ на листа ТИ.
Инста Стик го продавам от две години и смело мога да твърдя, че не само
лепи всички топлоизолации, които има на пазара, но и с него се зида
Итонг като детска игра, само трябва да си средно технически грамотен и
да спазваш технологията. Просто има отворено време около 5 до 7 минути
да дръпне влага от въздуха, иначе се свлича.Иначе цената му в момента от вносителя/вече и производител, защото DOW построиха завод в Силистра за пяна и Инста Стик/ е 10.20 лв. с ДДС и при полжение, че лепи 13 кв.м. е супер изгодно!
Ако си от Варна, обади се- 0889 31 84 64 Михаил Бонев
Относно здравината при влага, общопризнато е, че полиуретаните колкото повече влага има, по-здрави стават, само дето УВ лъчите ги
разграждат.
==================
Не е зле да спреш с рекламата!
модератор
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 12

Тема "Лепене на изолация с пяна - мнения?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: