Напишете въпрос свързан със санирането.
imegogo - специалист
здравейте реших да изолирам къщата тя си има мазилка ама си трябва изолация големите въпроси са каква и колко дебела на мен повече ми харесва pvc сайдинга какви са вариантите за под него има ли различни видове вата ? Стериопора по добър ли е ?
tokuro40 - специалист
според мен по-добрият вариант е с фибран 5см ,тъй като сайдинга епо-пипкав като работа , пък и не се знае дали няма да се появи после проблем с конденза между плоскостите и ватата
Time2Burn - специалист
Сайдинга е замряла американска технология, набор на папа йоан павел втори, с ковани летви към старата мазилка или към тухла четворка - ковани с пирони към хоросана. Не бих си сложил сайдинг и на кучешката колиба. Да не говорим че като го напече слънце след една две години и си променя цвета - често става оранжево - кафяво. Ужас!
valey - специалист
И аз съм за Фибрана :supz:
Time2Burn - специалист
valey написа:
И аз съм за Фибрана :supz:
Не съм сигурен че и фибрана е подходящо решение. В напредналите страни слагат около 17-19килограмовите изолаций. Да поясня че плътността на изолацията се измерва в килограма за кубичен метър. След което се нарязва на различни дебелини. Аз препоръчвам може би най - подходящото решение - 8 сантиметрова изолацийка на CERETERM - система на церезит, в гореспоменатия килограмов диапазон, залепена на топки (а не плътно или на гребен, както го правят повечето обитаци) От това по хубаво няма, после си правите едно боядисване с фасагенче или някоя фина мазилчица, защото грубите мазилки ги правят върху груби шпакловки :)
valey - специалист
Още не съм сигурен, че сме напреднала страна :?
Според изписаното по въпроса за външната изолация-5 см фибран е много добър варянт(още не съм убеден в не- дишането на стените)
Master_Kenobi - V.I.P.
valey написа:
...(още не съм убеден в не- дишането на стените)...
Като се убедиш - ще е късно.

------------------
Колега, imegogo, какви ключови думи пусна в търсачката, преди да си пуснеш темата?
housedoktor - майстор
valey написа:
И аз съм за Фибрана :supz:
Темата е обсъждана много кратно във форума,разтърси се и може да промениш мнението си относно "фибран" а като външна изолация
valey - специалист
На етап изолация съм и след като прочетох почти всичко си купих фибран-5 см и сега чакам положителни t.

Тема "въпррос за външна изолация на къща" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: