Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте, днес се регистрирах във форума и искам да ви попитам за следното:

1. Възможно ли е някой от многото видовете хидроизолационни покрития (битумни ли са, какви ли - не знам , хм някога имаше само насмолена хартия) да се залепи директно върху стиропор (експандиран и с доста висока плътност – върху него може да се ходи без да се деформира (П30)), без да му се прави бетонова замазка. Моите опасения са че нагрятата битумна мушама може да стопи стиропора. Има ли такова покритие (визирам "Изола-Петров), и с какво лепило, мога да го залепя.

2.Ще намалее ли ефективността на изолацията при условие че стиропора не е залепен върху бетонната плоча?

Всъщност предполагам, че варианта за такъв тип изолация не е много правилен, но аз искам да го направя, защото плочата (таван под покрив), върху която се поставя стиропора е много неравна и за нормалното залепване на стиропор ще е нужно да се направи доста дебела (3-4см) изравняваща замазка, направата на която е трудоемка и – за мен неоправдана, по тази плоча ще се ходи съвсем рядко. Така че най-лесния и удобен вариант ми се струва - да се залепи някой от видовете битумна изолация и да се уплътни по ръбовете откъм стените – така тавана ще бъде и хидроизолиран...е наистина като се ходи отгоре ще пружинира на места, но това не е проблем тъй като на стиропора му няма нищо, пък и "посещаемостта" :)е веднъж/два пъти в годината

Благодаря ви предварително.
Последна промяна от desotodorov на пет окт 20, 2006 7:55 am, променено общо 1 път.
8180 - майстор
Здравей, добре дошъл.
Не ми е много ясна идеята.
Местото на хидроизолацията е в състава на самия покрив. Ако той тече трябва да се оправи, а не да се търси междинно нестандартно решение, което е проблематично - без наклон.
Освен това не е добре топлоизолацията да се запечатва отгоре с "недишащ" слой.
Значи това е таван който макар и рядко ще се налага да се ходи и да се слагат ненужни вещи - затова купух стиропор с висока плътност EPS30. Ами идеята ми е - тъй-като плочата не е равна - да не правя дебела замазка за изравняване (все едно правя втора плоча), а да наредя стиропора без залепване (или с частично залепване - в четирите краища и средата на платното примерно -така обаче той ще пружинира леко - на местата където не е легнал плътно - вдлъбнатини и издатини). И поради това пружиниране, не си представям отгоре да му направя твърда замазка - трябва да е със здрава арматура и да е дебела поне 5см за да "носи", което пак се равнява на още една плоча и страшно много труд, а и средства. Затова ми се струва удачен варианта върху самия стиропор да сложа битумна мушама, която обаче няма да може да се залепи по традиционния начин - с нагряване, а с нещо друго - някакъв евтин силикон примерно, който да я държи на места - не изцяло да се маже - и без това няма къде да отиде. Така се получава и хидроизолация някаква - покрива прокапва от време на време - като се задръстят каналите на циглите - къщата е на главна улица и се вдига много прах.
Не съм се замислил обаче, че така изолацията става недишаща, което може би ще доведе до обр. на конденз в стаите отдолу...от друга страна, къщите с плоски покриви са също запечатани отгоре...фатално ли е това според вас ?
8180 - майстор
desotodorov написа:
Не съм се замислил обаче, че така изолацията става недишаща, което може би ще доведе до обр. на конденз в стаите отдолу...от друга страна, къщите с плоски покриви са също запечатани отгоре...фатално ли е това според вас ?
Не знам дали е чак "фатално" - така го дават по теориите.
Аз бих си намятал стиропора, фугите с пяна за да спра движението на въздуха през кухините. Отгоре, само където ми трябват дъски (OSB) за ходене и складиране.
Днес на Стройко (3-то ниво откъм пилоните) гледах нашенска хидроизолация за мазане на водна основа. Твърдят че лепи в/у всичко (показват в/у Фибран) и била ПАРОпропусклива. Взех листовки, но не съм ги чел. Ако не си от София, ще ти дам данни.
adonis - специалист
Днес на Стройко (3-то ниво откъм пилоните) гледах нашенска хидроизолация за мазане на водна основа. Твърдят че лепи в/у всичко (показват в/у Фибран) и била ПАРОпропусклива. Взех листовки, но не съм ги чел. Ако не си от София, ще ти дам данни.[/quote]
И аз се интересувам от производителя,цени и други....
Ами - аз точно така и направих - нахвърлях го. :) То всъщност доста добре се получи, но пружинира много отдолу, и за пяна във фугите се сетих, но мислех първо да пробвам да не влезе в някаква реакция със стиропора и да го стопи нещо, но щом казваш - ще запълвам смело. Оказа се че един познат е правил по-същия начин и каза да цепвам стиропора където пружинира, и след това, арматурка със замазка...аз така го бях намислил и в началото, ама замазката - напролет - няма да може да изсъхне в студа.
8180 - майстор
Съжалявам за закъснението - бях обещал да дам данни за БГ мазана хидроизолация.
Значи фирмата е Софийска - Изомакс.
Имат и сайт http://www.isomax.bg
Малко е объркан, но в листовките няма нещо съществено различно за да Ви го преразказвам.
Списък на продуктите може да се види в "Качества"?!, а също "Нов продукт" и "Изомраз".
Цените и разходните норми са в "Оферта"

Коментираната по-горе паропропускливост, в листовките се СПОМЕНАВА само за "Изомраз", без да са дадени цифри.
Успех

Тема "Може ли да се постави хидроизолация директно върху стиропор?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: