• 1
  • 2
Напишете въпрос свързан със санирането.
infomar
16 человек погибли во время страшного пожара в одной из многоэтажек Баку, десятки человек пострадали. Дом был облицован пластиковой обшивкой, из-за чего огонь распространился очень быстро .......


Някой има ли наблюдение реално какви са опасностите при пожар в българска санирана сграда - температура и отровни газове :?
ESPACE - майстор
Така става като лепят на кюфтета отдолу догоре.
infomar
gechev написа:
Полиуретан.
http://www.aif.ru/incidents/ad_iz_poliu ... 6_chelovek



- Стиропор- λ- 0.040; 0.035; 0.032 W/mK.
Дифузионното му съпротивление на водните пари е μ- 30/70.
Предимства: евтин изолационен материал; лесно се транспортира; не се разлага и може да се реже.

Недостатъци:
топи се при висока температура, лесно запалим и при запалването му се отделят отровни вещества, не защитава от инфрачервените лъчи. Стиропорът служи за топло и звукoизолация (първите пасивни къщи са изолирани със стиропор). При поставянето му, трябва да се съобразим и да не правим изолацията на места, където има връзка между стена и покрив. Не се поставя и между гредите на покрива, защото не е еластичен. Често намира приложение при санирането на покрива. Може да се изолира и пода, но трябва да се предвиди дали ще има подово отопление в сградата. Ако има такова, то тогава се прави решетка, в която се вгражда системата за подовото отопление.

Неопор /графитна топлоизолация/ - вид стиропор, в който е добавен графит.
Предимства: графитът отблъсква инфрачервените лъчи и минимализира топлопредаването.
Лепим го на външни стени; в областта на покрива; може да се сложи и на пода.

- Полиуретан- λ- 0.030; 0.020W/mK. Дифузионно съпротивление μ- 30/200.

(Polyurethan (PU, PUR)

Недостатъци: същите като при стиропора.
Приложим е при изолация на стени, подови конструкции и покриви. При запалването му не се отделят вредни вещества.
gechev - специалист
Някъде вече материалите EPS, XPS и Полиуретан са вече забранени. Пет детски жертви и един решителен президент са достатъчни.
http://vesti.az/news/248837#ad-image-0
infomar
Тотално съм объркан.

Значи нашата научна мисъл... разбира се и европейската, твърди, че "Неопор", който до колкото чета в интернет, масово се използва у нас и който ще се използва при предстоящото масово саниране е безопасен при пожар и не отделя отровни пари при висока температура.

Т.Е. при пожар на сграда облицована с НЕОПОР в България, няма никаква опасност от неговото влияние при пожара :?

Остави ги руснаците, те могат да си забраняват каквото си искат, за нас е важно какво се ползва у нас и дали е безопасно за българите при пожар... не ме интересуват американци и европейци, трябва да мислим за себе си...
gechev - специалист
Няма негорими полистирени, а при изгарянето им се получават силноотровни вещества /абсолютно забранено е изгарянето им по сметищата/. НЕОПОР също е полистирен с "наличие" на графитна добавка за предпазване от УВ лъченето. Силнозапалим е. Една от най големите пречки за Санирането е отпора на Пожарникарите. Те предлагат над всички кухни в блоковете да се монтира вата и се избягва стиропора. Един техен пожарникарски професор каза, че когато има стиропор пожара от долния етаж само за две минути се пренася на горния. Това е сигурно и причината за бързото разпространение на пожара в Баку. Но това не е най фрапантния случай. В Русия от пожар в облицована със стиропор дискотека "Хромая лошадь" умират 152 души.
Avas_co - майстор
Хм, миналата година изкарах около три месеца по Русия.
Та, сега ми става ясно, защо като взехме да разопаковаме асансьорите и изпадна известно количество стириопор и строителите направо настръхнаха.
А, там за изолация ги видях да ползват само каменна вата и то някаква брутална, супер пресована и дебела от по 20-тина сантиметра, един пакет от три листа тежеше сигурно над трийсе килограма .
velinsl - специалист
Ето как https://www.youtube.com/watch?v=3HC_3vEf3WY
На 3-тата минута обхваща цялата изолация, на 8-мата вече гори с бурен пламък.
infomar
Ужас.... как са ни заблуждавали... авторитетно :?
  • 1
  • 2

Тема "Как гори санирана сграда?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: