Напишете въпрос свързан със санирането.
Здравейте,
Интересува ме мога ли да поставя топлоизолация 7 см на бетонен таван по стандартния начин както на стените с лепило, дюбели, мрежа и шпакловка. Тавана е във външно преддверие, а ми се явява под на хола. Притеснява ме като е на таван и тежестта ще в по голяма дали ще издържат дюбелите. Другото което ме интересува е кое е по добре да използвам лепило или пяна ?
fbr - майстор
Не се притеснявай, виждал съм такива изпълнения по блокове с еркер или тунел. Ако се притесняваш сложи повече дюбели.
muhala - майстор
fbr написа:
Не се притеснявай, виждал съм такива изпълнения по блокове с еркер или тунел. Ако се притесняваш сложи повече дюбели.
Според мен ако се основата е чиста, разбирай обезпрашена и лепилото е нанесено с маламашка и на гребен, тогава няма какво да се притесняваш. Даже дюбели не ти трябват. Дюбели се слагат на външни стени, защото се лепи на кюфтета и на мръсна основа. Освен това има ветрове.
Аз не бих забивал дюбели в бетонена плоча.
EDI - майстор
Слагай, няма да падне.На работилницата съм сложил преди бая години 5 см EPS само с пяна без грам дюбел и две ръце шпакловка с мрежа.Около 20 и малко квадрата е тавана.
preslav - майстор
Ако основата ти е здрава пяната няма да те предаде, но аз бих ползвал и дюбели, за да прибера плочите докато стегне пяната.

Тема "Поставяне на топлоизолация на таван" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: